fbpx
-0 C
Olsztyn
Thursday, 8 December, 2022
reklama

Warmińsko-Mazurskie. Dramatyczna sytuacja w DPS-e

WiadomościWarmińsko-Mazurskie. Dramatyczna sytuacja w DPS-e

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W DPS-ie w Uzdowie w powiecie działdowskim, gdzie przebywają osoby z zaburzeniami psychicznymi, wybuchło ognisko koronawirusa. Zakażonych jest większość podopiecznych placówki i personelu – poinformował warmińsko-mazurski inspektor sanitarny Janusz Dzisko.

Warmińsko-mazurski inspektor sanitarny Janusz Dzisko poinformował w piątek, że w DPS-ie w Uzdowie zakażonych jest 87 pensjonariuszy z 91 osób stale przebywających w tym ośrodku.

“Czterech podopiecznych tego DPS-u zmarło, 7 kolejnych osób z uwagi na stan zdrowia zostało przewiezionych do szpitali” – powiedział Dzisko.

Aby uchronić kilku pacjentów, u których nie stwierdzono zakażenia, odizolowano ich i opiekuje się nimi personel, który nie jest zakażony.

“Z 31 osób pracujących w tym DPS-ie pozytywne testy ma 19 osób” – podał Dzisko. Dodał, że pracownicy DPS-u, którzy przechodzą zakażenie bezobjawowo, opiekują się zakażonymi podopiecznymi.

Naukowiec UWM zbadał czy jelenie uczestniczą w rozprzestrzenianiu wirusa SARS-CoV-2

“Personel i dyrekcja tego DPS-u stają na głowie, by wszystko było jak należy, wykonują heroiczną pracę. Nie jest im łatwo z uwagi na schorzenia psychiczne podopiecznych” – powiedział Dzisko. Dodał, że większość pensjonariuszy DPS-u w Uzdowie to ludzie starsi.

W piątek w woj. warmińsko-mazurskim zanotowano 827 przypadków kolejnych zakażeń. W sumie w regionie zanotowano dotąd 45 212 zakażeń. Zmarło 957 osób, z czego 20 w piątek.

Od wielu dni w regionie notowane są bardzo wysokie wskaźniki zakażeń na 10 tysięcy mieszkańców, średnia regionu w piątek to 5,82, przy średniej krajowej 2,87. W Elblągu poziom ten jest rekordowy i wynosi w piątek 9,49.

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze