fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 23 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Olsztyn. Blisko 80 proc. pracowników medycznych w tym szpitalu chce się zaszczepić

Wiadomości Olsztyn. Blisko 80 proc. pracowników medycznych w tym szpitalu chce się zaszczepić

Blisko 80 proc. pracowników medycznych szpitala wojewódzkiego w Olsztynie chce się zaszczepić przeciwko COVID-19 – poinformował rzecznik placówki. W szpitalu wojewódzkim w Elblągu odsetek chętnych do szczepień przekroczył 50 proc. – poinformowała jego dyrektor.

Szpitale wojewódzkie w Olsztynie i Elblągu to największe placówki medyczne w woj. warmińsko-mazurskim. Oba mają status tzw. szpitali węzłowych.

Rzecznik prasowy szpitala wojewódzkiego w Olsztynie Przemysław Prais poinformował w piątek, że 77,6 proc. pracowników medycznych tego szpitala wyraża chęć zaszczepienia przeciwko COVID-19. „Wśród pracowników niemedycznych taką chęć wyraziło 79 proc. zatrudnionych” – poinformował Przemysław Prais.

W szpitalu wojewódzkim w Elblągu na listę szczepień zapisało się 770 pracowników z 1,5 tys. zatrudnionych.

„Bardzo mnie ten odsetek chętnych do szczepień cieszy, szczepienia na grypę cieszyły się mniejszą popularnością” – poinformowała dyrektor placówki Elżbieta Gelert. Dodała, że do zarządzanego przez nią szpitala już zgłosiło się 350 pracowników medycznych z mniejszych placówek, chcących się zaszczepić.

„To nas bardzo cieszy, ale też stawia przed nami wyzwanie logistyczne. W obliczu takiej liczby chętnych zdecydowaliśmy, że będziemy szczepić na dwa zespoły, jeden przed południem, drugi po południu. Zrobimy wszystko, by ludzie się jak najszybciej mogli zaszczepić” – zadeklarowała Gelert.

Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19 zakłada, że przed akcją szczepienia populacyjnego Polaków zaszczepieni zostaną pracownicy ochrony zdrowia w tzw. szpitalach węzłowych. W tej chwili trwa nabór. Placówki te zaszczepią w pierwszej kolejności swój personel i personel innych jednostek sektora ochrony zdrowia, m.in. szpitali, przychodni, aptek i pracowników administracyjno-technicznych.

Zgłoszenia pracownicy z tych placówek powinni przesyłać do 18 grudnia, a zgłoszenia personelu z innych placówek do 20 grudnia.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Lubię to 1
Nie lubię 2
ŹródłoPAP

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


2 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

2
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x