-5 C
Olsztyn
środa, 6 grudnia, 2023
reklama
reklama

Olsztyn pod śniegiem. Prognoza pogody

OlsztynOlsztyn pod śniegiem. Prognoza pogody

Tęgie mrozy przestały chwilowo doskwierać mieszkańcom Warmii, ale olsztynianie nie mogą narzekać na brak białego puchu. Czy tak będą wyglądać nadchodzące dni?

reklama

Niestety, gęsty śnieg nie jest raczej dobrą wiadomością dla kierowców i pieszych. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej PIB wydał ostrzeżenie dla naszego województwa w związku z mogącymi pojawić się groźnymi oblodzeniami: w nocy z 11 na 12.01 prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0 st. C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna od -2 do 0 st. C, przy gruncie od -3 do -1 st. C.

Już poniedziałek przywitał olsztynian śnieżną aurą, ale marznąć jak w ubiegłym tygodniu nie będziemy – dziś termometry w stolicy regionu mogą pokazać nawet 1 st. na plusie. Nadchodząca noc będzie także pochmurna, a temperatura zanotuje niewielki spadek, zaledwie o 2 st., w stosunku do dnia.

reklama

We wtorek i środę również należy spodziewać się opadów śniegu, nad Olsztynem będzie się także utrzymywać duże zachmurzenie. Słupki rtęci pokażą od 0 do -1 st. C. Przerwą w opadach ma być czwartek, wtedy na termometrach już 2 kreski na minusie. W piątek jednak w naszym mieście ponownie zaśnieży, a olsztynianie powinni przygotować się na weekendowy spadek temperatury.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama

11 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ArPi
11 stycznia 2016 21:57

już wszyscy pozapominali jak w grudniu potrafiło dowalić śniegu, mróz i trzymało najmniej do połowy lutego 😀 i fakt.. nagłówek super 🙂 zima nie odpuszcza..

Karina
11 stycznia 2016 20:41

Ja to już tego marudzenia słuchać nie mogę ! Sam nagłówek wydaje się być pretensjonalny. “ZIMA NIE ODPUSZCZA”…tak jak by ten śnieg padał trzeci miesiąc z rzędu…dalej ..ciągnie się między komentarzami wątek tramwajów-tak jak by ludzka frustracja miała by je cofnąć. W Olsztynie są korki , ulice są ciasne,samochodów pełno i ludzie w autobusach też się spieszą do pracy-co Wy myślicie ?? Trudno-wszyscy czekamy.Nie ma podziału na lepszych i gorszych.. Możecie dopisać,że parkingów mało,że papierosy drogie..ale uwierzcie mi TO WASZE MARUDZENIE NIC NIE DA. A śnieg spadł..bo mamy Zimie nie wiem czy wiecie….

Polecane
Ogłoszenia