3.1 C
Olsztyn
niedziela, 22 grudnia, 2024
reklama

18-latek z kokainą w kieszeni woził się Oplem

Wiadomości18-latek z kokainą w kieszeni woził się Oplem

Omijanie oczekujących przed przejazdem kolejowym pojazdów zgodnie z Ustawą prawo u ruchu drogowym jest wykroczeniem, za które policjant może nałożyć mandat karny w wysokości 250 złotych. Posiadanie substancji zabronionych zaś przestępstwem zagrożonym karą nawet do 3 lat pozbawienia wolności. O tym dowiedział się 18-letni kierowca Opla, który zatrzymany do kontroli przez funkcjonariuszy szczycieńskiej „drogówki”, posiadał w kieszeni spodni kokainę.

Wczoraj (16.12.20r.) parę minut po godzinie 17:00 na ulicy Kolejowej w Szczytnie, funkcjonariusze z referatu ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Opla, który wbrew przepisom Ustawy prawo u ruchu drogowym, omijał oczekujące przed przejazdem kolejowym pojazdy.

W trakcie kontroli drogowej okazało się, że za kierownicą siedział 18-letni mieszkaniec Szczytna. Mężczyzna był trzeźwy, jednak jego zachowanie wzbudziło w mundurowych podejrzenia. Funkcjonariusze postanowili poddać go kontroli osobistej i przeszukać jego wierzchnią odzież. W trakcie wykonywanych przez nich czynności mundurowi w kieszeni spodni 18-latka ujawnili szklany pojemnik z zawartością kokainy.

Na miejscu pasażera siedział 17-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty. Obaj Panowie zostali poddani badaniu na zawartość środków odurzających bądź psychotropowych w organizmie.  Nieletni po wykonanych czynnościach został przekazany opiekunom prawnym. 18-latek zaś trafił do policyjnej celi.

Posiadanie narkotyków, bez względu na ich rodzaj jest nielegalne i zagrożone karą pozbawienia wolności. Za posiadanie substancji zabronionych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku nieletnich każdą sprawę indywidualnie rozpatruje sąd rodzinny, który decyduje o dalszym ich losie.

Policjanci apelują do rodziców o zwiększenie nadzoru nad swoimi pociechami. Zgodnie z obowiązującymi przepisami to rodzice są ustawowymi przedstawicielami nieletnich dzieci, a co za tym idzie są odpowiedzialni są za zachowanie małoletnich. Zainteresujmy się, w jaki sposób spędzają one czas wolny. Rozmawiajmy z nimi o zagrożeniach i monitorujmy, w jakich środowiskach przebywają. Kontrolujmy czy nie mają dostępu do niedozwolonych, niebezpiecznych dla ich zdrowia, a nawet życia substancji.

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Robert
17 grudnia 2020 12:16

Bzdury i nieprawidłowe informacje macie siedemnolatek był badany na obecność narkotyków i był czysty i jest ten co to pisał te kłamstwa to musiał być może ujarany

Polecane