fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 22 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

18-latek z kokainą w kieszeni woził się Oplem

Wiadomości 18-latek z kokainą w kieszeni woził się Oplem

Omijanie oczekujących przed przejazdem kolejowym pojazdów zgodnie z Ustawą prawo u ruchu drogowym jest wykroczeniem, za które policjant może nałożyć mandat karny w wysokości 250 złotych. Posiadanie substancji zabronionych zaś przestępstwem zagrożonym karą nawet do 3 lat pozbawienia wolności. O tym dowiedział się 18-letni kierowca Opla, który zatrzymany do kontroli przez funkcjonariuszy szczycieńskiej „drogówki”, posiadał w kieszeni spodni kokainę.

Wczoraj (16.12.20r.) parę minut po godzinie 17:00 na ulicy Kolejowej w Szczytnie, funkcjonariusze z referatu ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Opla, który wbrew przepisom Ustawy prawo u ruchu drogowym, omijał oczekujące przed przejazdem kolejowym pojazdy.

W trakcie kontroli drogowej okazało się, że za kierownicą siedział 18-letni mieszkaniec Szczytna. Mężczyzna był trzeźwy, jednak jego zachowanie wzbudziło w mundurowych podejrzenia. Funkcjonariusze postanowili poddać go kontroli osobistej i przeszukać jego wierzchnią odzież. W trakcie wykonywanych przez nich czynności mundurowi w kieszeni spodni 18-latka ujawnili szklany pojemnik z zawartością kokainy.

Na miejscu pasażera siedział 17-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty. Obaj Panowie zostali poddani badaniu na zawartość środków odurzających bądź psychotropowych w organizmie.  Nieletni po wykonanych czynnościach został przekazany opiekunom prawnym. 18-latek zaś trafił do policyjnej celi.

Posiadanie narkotyków, bez względu na ich rodzaj jest nielegalne i zagrożone karą pozbawienia wolności. Za posiadanie substancji zabronionych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku nieletnich każdą sprawę indywidualnie rozpatruje sąd rodzinny, który decyduje o dalszym ich losie.

Policjanci apelują do rodziców o zwiększenie nadzoru nad swoimi pociechami. Zgodnie z obowiązującymi przepisami to rodzice są ustawowymi przedstawicielami nieletnich dzieci, a co za tym idzie są odpowiedzialni są za zachowanie małoletnich. Zainteresujmy się, w jaki sposób spędzają one czas wolny. Rozmawiajmy z nimi o zagrożeniach i monitorujmy, w jakich środowiskach przebywają. Kontrolujmy czy nie mają dostępu do niedozwolonych, niebezpiecznych dla ich zdrowia, a nawet życia substancji.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Lubię to 1
Nie lubię 3

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

1
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x