fbpx
5 C
Olsztyn
poniedziałek, 12 kwietnia, 2021
reklama

Pożaru fabryki mebli. Straty co najmniej 1,5 mln zł

reklama

Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności pożaru fabryki mebli w Bisztynku koło Bartoszyc (warmińsko-mazurskie). Właściciel fabryki ocenił starty na co najmniej 1,5 mln zł – poinformowała asp. Marta Kabelis z bartoszyckiej policji.

Jak podał w poniedziałek rzecznik warmińsko-mazurskiej straży pożarnej Rafał Melnyk, zawiadomienie o pożarze wpłynęło do strażaków ok. 12.40. Według zawiadamiającego palić się miała fabryka i magazyny przy ulicy Kolejowej w Bisztynku przy drodze krajowej 57. Około 30 pracowników opuściło fabrykę przed przyjazdem straży pożarnej. Hala, gdzie pożar się rozprzestrzeniał, miała powierzchnię 12 na 60 metrów.

Pożar gasiło przez kilka godzin i potem dogaszało pogorzelisko 15 zastępów straży pożarnej, czyli 52 strażaków z okolicznych jednostek. Spalił się dach, który wpadł do środka hali. Spłonęły gotowe meble i półfabrykaty do produkcji mebli tapicerowanych.

reklama

Pożarowi towarzyszyło bardzo silne zadymienie.

Asp. Marta Kabelis poinformowała, że przyczyny pożaru są nieznane. Policja przyjęła zawiadomienie od właściciela fabryki. Czynności będą prowadzone najprawdopodobniej we wtorek. Dokonane zostaną oględziny miejsca. Będzie w nich brał udział biegły. Przesłuchani zostaną też świadkowie – dodała.

reklama
źródłoPAP

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze