fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 22 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

47 mln zł dofinansowania na Mazurską Pętlę Rowerową

Wiadomości 47 mln zł dofinansowania na Mazurską Pętlę Rowerową

Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego zdecydował o dofinansowaniu kwotą ponad 47 mln zł ze środków unijnych projektu budowy Mazurskiej Pętli Rowerowej. Przy ponad 300-kilometrowej trasie powstaną wieże widokowe i punkty obsługi rowerzystów.

Jak poinformował w środowym komunikacie urząd marszałkowski w Olsztynie, podzielone na dwa etapy przedsięwzięcie ma na celu uruchomienie trasy rowerowej wokół Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Powstaną lub zostaną zmodernizowane zarówno trasy o twardej nawierzchni, jak i drogi szutrowe, mosty, przepusty, kładki i inna infrastruktura. Zaplanowano także oznaczenie miejsc cennych przyrodniczo.

Zdaniem marszałka województwa Gustawa Marka Brzezina, Mazurska Pętla Rowerowa stanie się kolejną ważną marką turystyczną regionu. „To unikatowy na skalę międzynarodową projekt, bo łączy atrakcje szlaku rowerowego i wodnego” – zaznaczył.

Zgodnie z decyzją zarządu województwa projekt zostanie wsparty kwotą ponad 47 mln zł ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Jest to jedno z przedsięwzięć realizowanych przez Stowarzyszenie Wielkich Jezior Mazurskich, które zrzesza 16 gmin i powiatów. W jego realizację zaangażowane są też Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie, GDDKiA i nadleśnictwa.

Główny szlak będzie liczył 311 km, a w przyszłości może być powiększany o lokalne trasy. Pętla od północy będzie połączona z autostradą rowerową Green Velo, przechodzącą przez pięć województw wschodniej Polski. Wzdłuż całej trasy powstanie 10 wież widokowych i 18 miejsc obsługi rowerzystów.

Mazurska Pętla Rowerowa będzie przebiegać przez dziesięć mazurskich gmin – Węgorzewo, Pozezdrze, Giżycko, Miłki, Orzysz, Pisz, Ruciane-Nida, Mikołajki, Mrągowo, Ryn oraz dwa miasta – Giżycko i Mrągowo.

Wartość całej inwestycji sięga 80 mln zł. Realizacja projektu potrwa do 2023 roku, ale już teraz można korzystać z niektórych odcinków trasy.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Lubię to 1
Nie lubię 1
ŹródłoPAP

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

1
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x