fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 3 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Gmina Dywity pozyskała ponad 200 tysięcy na zwalczanie pandemii Covid-19

Koronawirus Gmina Dywity pozyskała ponad 200 tysięcy na zwalczanie pandemii Covid-19

Dzięki środkom pozyskanym przez Gminę Dywity 40 starszych, schorowanych i potrzebujących wsparcia mieszkańców gminy, z grupy ryzyka zakażenia koronawirusem, może liczyć na codzienne, dwudaniowe i ciepłe posiłki. Z kolei GOPS i ośrodek zdrowia w Dywitach otrzymają sprzęt do walki z pandemią i środki ochrony indywidualnej. Powstał też korpus pomocy sąsiedzkiej.

Posiłki przygotowywane przez bar „Ziemniak na drugie” z Kieźlin rozwożą pracownicy szkoły w Dywitach i właściciele baru. Zapewnienie ciepłych posiłków to jeden z elementów projektu Wsparcie gminy Dywity w zwalczaniu skutków wystąpienia pandemii Covid-19 na który Gmina Dywity zdobyła ponad 200 tys. zł dofinansowania unijnego.

– Osoby do wsparcia żywnościowego wytypował GOPS Tuławki i po emocjonalnych reakcjach ludzi na dowożone obiady, widać, że pomoc trafia do najbardziej potrzebujących – uważa Julian Wojgieniec, kierownik referatu bezpieczeństwa, sportu i transportu publicznego UG Dywity. – Obiady będą dowożone do końca roku, ale będziemy starali się, żeby to wydłużyć.

Gmina Dywity pozyskała ponad 200 tysięcy na zwalczanie pandemii Covid-19
Autor zdjęcia: Urząd Gminy Dywity

Ponadto właściciele baru „Ziemniak na drugie” z własnej inicjatywy zaoferowali również dowóz świątecznych przysmaków w wigilię.

Wsparcie w projekcie dotyczyć też będzie doposażenia stanowisk pracy w GOPS Tuławki i ZOZ Dywity w środki ochrony indywidualnej i sprzęt niezbędny do walki z pandemią (ozonatory, stacje dezynfekcji, lampy UV, przyłbice, gogle, maseczki, kombinezony ochronne, termometry bezdotykowe itp.), zakupu i przeprowadzenia testów na obecność COVID-19 dla osób świadczących usługi w społeczności lokalnej oraz organizacji pomocy sąsiedzkiej (zatrudnienie 10 osób, które będą np. robić zakupy dla osób z grup ryzyka zakażenia koronawirusem.

– Ciesze się, że udało nam się pozyskać dofinansowanie na tak ważny projekt w obecnym trudnym czasie i jako gmina możemy pomagać, szczególnie osobom starszym i samotnym – mówi wójt Daniel Zadworny.

Źródło: Urząd Gminy Dywity

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x