5 C
Olsztyn
środa, 21 lutego, 2024
reklama

Ponad 1,5 mln zł na ochronę przed COVID-19

OlsztynPonad 1,5 mln zł na ochronę przed COVID-19

To kwota, jaką z Europejskiego Funduszu Społecznego pozyskał Powiat Olsztyński na ochronę podopiecznych powiatowych instytucji opieki i ich personelu przed koronawirusem.

reklama

7 grudnia starosta olsztyński Andrzej Abako, w towarzystwie Arkadiusza Patureja, dyrektora PCPR, podpisał umowę na dofinansowanie projektu pn. „STOP COVID-19 w Powiecie Olsztyńskim” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

– Celem projektu jest powstrzymanie rozprzestrzenienia się COVID-a oraz zwalczanie skutków wystąpienia epidemii na terenie naszego powiatu, dlatego chcemy przede wszystkim wesprzeć działania chroniące przez zakażeniem osoby najbardziej narażone, czyli przebywające w instytucjach zajmujących się opieką nad ludźmi wymagającymi wsparcia w codziennym funkcjonowaniu oraz personel dziewięciu takich ośrodków – mówi Andrzej Abako, starosta olsztyński.

reklama

Projekt ma charakter doraźnej odpowiedzi na sytuację osób znajdujących się w stanie zagrożenia zdrowia i życia w warunkach pandemii. Zakłada realizację pięciu zadań: zakup środków ochrony osobistej, sprzętu niezbędnego do przeciwdziałania epidemii, testów na obecność COVID-19, zatrudnienie nowego personelu do świadczenia usług oraz wypłata dodatków do wynagrodzeń dla pracowników.

– W przypadku tego ostatniego zadania dotyczy to osób najbardziej zaangażowanych i zagrożonych. Mam tu na myśli wychowawców placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz pracowników Domów Pomocy Społecznej, pełniących całodobową opiekę nad osobami zależnymi. Realizacja zadań pozwoli zminimalizować ryzyko zachorowania na COVID-19, izolacji społecznej, a także umożliwi optymalne funkcjonowanie w czasie epidemii – wyjaśnia Arkadiusz Paturej, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Olsztynie, które realizuje projekt.

Łączna kwota projektu wynosi: 1 672 024,53 zł, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej to kwota 1 588 423,30 zł. Reszta to wkład własny z budżetu Powiatu olsztyńskiego.

reklama

Podmioty objęte wsparciem w ramach tego projektu to:

1. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Olsztynie (w tym: 20 pracowników Działu Pieczy Zastępczej, 20 zawodowych rodzin zastępczych i osób prowadzących RDD oraz 4 Domy dla Dzieci ),

2. Dom Pomocy Społecznej w Jonkowie,

3. Dom Pomocy Społecznej w Dobrym Mieście,

4. Dom Pomocy Społecznej w Barczewie,

5. Dom Pomocy Społecznej w Grazymach,

6. Dom Pomocy Społecznej w Jezioranach,

7. Dom Pomocy Społecznej w Olsztynku,

8. Szkoła Podstawowa dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym w Ameryce.

9. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Żardenikach.

Źródło: Starostwo Powiatowe

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia