fbpx
14 C
Olsztyn
poniedziałek, 12 kwietnia, 2021
reklama

Startuje Wielki Szlem w Olsztynie

reklama

Tuż przed rozpoczęciem FIVB Beach Volleyball Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015 zorganizowano w Galerii Warmińskiej konferencję prasową z udziałem prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej Pawła Papke oraz reprezentacyjnych teamów, które zagrają w olsztyńskim turnieju – Moniki Brzostek i Kingi Kołosińskiej oraz Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka. Wielkoszlemowa rywalizacja w stolicy Warmii i Mazur rozpoczyna się już we wtorek.

[Best_Wordpress_Gallery id=”10″ gal_title=”wielki szlem konfa”]

Olsztyn przez najbliższy tydzień będzie stolicą światowej siatkówki plażowej, a nad jezioro Ukiel zjedzie śmietanka beach volley’a. Duże oczekiwania skierowane są w stronę najlepszej polskiej pary kobiecej Brzostek/Kołosińska. – Serdecznie zapraszamy na boiska, do śledzenia meczów wszystkich polskich par. Będzie nas sporo, więc pozostaje nam wszystkich ugościć na boiskach. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony i mamy nadzieję na dobre wyniki w Olsztynie – powiedziała Monika Brzostek, która wspólnie z Kingą Kołosińską kilka tygodni temu sięgnęła po historyczny, pierwszy medal mistrzostw Europy.

reklama

Polska dwójka wróciła właśnie z turnieju w Long Beach, w którym zdobyła kolejne cenne punkty do rankingu. Rosnąca forma polskich siatkarek jest dobrym prognostykiem przed rozgrywkami Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015. Obecnie team Brzostek/Kołosińska znajduje się na miejscu premiowanym przepustką na igrzyska olimpijskie. – W Kalifornii było bardzo sympatycznie, zajęłyśmy 9. miejsce. Wróciłyśmy wczoraj, zmiana czasu daje o sobie znać, ale już dziś idziemy na pierwszy trening. Z tego, co wiemy, boiska są bardzo dobrze przygotowane, więc nam pozostaje dobrze grać i poprawić swoje najlepsze osiągnięcie w World Turze, czyli wejść do ósemki. Gramy w tym roku równo i mam nadzieję, że właśnie w Polsce uda nam się to osiągnąć. A może uda się powalczyć o medal – stwierdziła broniąca polskiego duetu.

– Nie ukrywam, że z Moniką i Kingą wiążemy duże nadzieje, jeśli chodzi o dobry występ w naszym „domowym” turnieju z cyklu World Tour. Polska siatkówka rozwija się bardzo dobrze i to na każdym szczeblu rozgrywek. Dla przykładu – kilka godzin temu nasi kadeci w hali zostali mistrzami świata. Mam nadzieję, że w weekend będziemy cieszyć się z miejsc medalowych reprezentantów Polski. Zapraszam wszystkich na turniej, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Codziennie przygotowaliśmy dla odwiedzających wiele atrakcji, aby można było połączyć emocje sportowe z miło spędzonym czasem – podsumował prezes PZPS Paweł Papke.

Warto podkreślić, że Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015 to nie tylko rywalizacja sportowa. Zwykle w turniejach na całym świecie główny nacisk skierowany jest właśnie na aspekty sportowe, a działania artystyczne są tylko uzupełnieniem, dodatkiem dla kibiców. W olsztyńskich zawodach będą one odgrywać dużo większą rolę. Program animacyjny Grand Slamu pęka w szwach i z pewnością każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Organizatorzy postawili na aktywne spędzanie czasu – dla najmłodszych przygotowano treningi siatkarskie z mistrzami Kinder + Sport Kids Camp, które prowadzić będzie 450-krotny reprezentant Polski Piotr Gruszka, a starsi będą mogli sprawdzić się m.in. w zajęciach zumba fitness, jumping fitness czy jodze na plaży. Koniec rywalizacji sportowej wcale nie będzie oznaczał końca atrakcji, a wieczorami Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel nadal będzie tętnić życiem. W Strefie Kibica nie zabraknie animacji i atrakcji rodzinnych, a także dyskotek (od godz. 20). Zaplanowano również pokazy i warsztaty kulinarne, warsztaty tematyczne oraz siatkarskie kino – plenerowe pokazy najsłynniejszych meczów w historii polskiej siatkówki.

fot. Kamil Pastusiak/kampas-sport.eu

Przeczytaj także:

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: