fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 6 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

„Ferie w mundurze” – 14 dniowe szkolenie, by zostać terytorialsem

Wiadomości "Ferie w mundurze" - 14 dniowe szkolenie, by zostać terytorialsem

W przyszłym miesiącu rozpoczną się „Ferie w mundurze”. Studenci i uczniowie będą mieli okazję wstąpić do Wojsk Obrony Terytorialnej. Ochotnicy nauczą się między innymi obsługi broni oraz technik ratowniczych. Po szkoleniu będą pełnoprawnymi terytorialsami.

Poprzez „Ferie w mundurze” 4.Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej zaprasza chętnych do wstąpienia w jej szeregi. Oferta skierowana jest przede wszystkim do pełnoletnich uczniów i studentów. W związku ze zmianą terminu przewidzianych na 2021r. ferii zimowych, które trwać mają na terenie całego kraju od dnia 4 stycznia 2021r. do dnia 17 stycznia 2021r. zmienił się też termin na stałe wpisanego już w kalendarz szkolenia podstawowego.

„Ferie w mundurze” – 14 dniowe szkolenie, by zostać terytorialsem
Autor zdjęcia: 4.W-MBOT

„Jest to szkolenie skierowane dla osób, które nie mogą być tym żołnierzem kolokwialnie mówiąc na pełny etat, ale chcą mieć swoje zaangażowanie, mieć swój wpływ i pomagać lokalnej społeczności, a przede wszystkim chcą zostać żołnierzem Rzeczypospolitej” – Paulina Kucińska, rzecznik prasowy 4.W-MBOT

W związku z pandemią podczas zapisów obowiązuje reżim sanitarny. Do właściwej terytorialnie Wojskowej Komendy Uzupełnień chętni mogą zgłaszać się osobiście bądź zdalnie – wypełniając deklarację na stronie www.zostanzolnierzem.pl lub korzystając z platformy e-PUAP. Zapisy prowadzi też Mobilny Zespół Rekrutacyjny, a na jego czele por. Robert Biliński, tel: 727-018-989.

Ci, którzy nigdy wcześniej nie byli w wojsku przejdą 16-dniowe szkolenie podstawowe. Przyszli wojskowi wezmą udział w zajęciach z ratownictwa, taktyki ogólnej, łączności i topografii. Przejdą także szkolenie strzeleckie i poznają zasady przetrwania w trudnych zimowych warunkach.

„Ferie w mundurze” – 14 dniowe szkolenie, by zostać terytorialsem
Autor zdjęcia: 4.W-MBOT

Źródło: 4.W-MBOT

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x