25 C
Olsztyn
niedziela, 16 czerwca, 2024
reklama

Choinka jest już w Olsztynie

OlsztynChoinka jest już w Olsztynie

Kolejny etap świątecznego strojenia naszego miasta. Do stolicy Warmii i Mazur dotarło bożonarodzeniowe drzewko, które – tradycyjnie już – zostało ustawione na pl. Jana Pawła II.

reklama

Choinka, która stoi już przed ratuszem, przyjechała do naszego miasta z Nadleśnictwa Wipsowo w piątek (4 grudnia) przed południem. Drzewko jest ponadośmiometrowej wysokości.

– Przystrajanie drzewka zaplanowaliśmy na sobotę – informuje Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie. – Prace mają zacząć się rano.

reklama

Do ubrania tegorocznej choinki użyjemy 260 bombek oraz pół kilometra LED-owego łańcucha.

Choinka jest kolejnym elementem świątecznych dekoracji naszego miasta. Na pl. Jana Pawła II ustawiony został pięciometrowej wysokości anioł. Wcześniej w tym tygodniu zaczęło się strojenie Starego Miasta. Tam pojawiły się m.in. elementy nawiązujące do popularnego wizerunku Świętego Mikołaja, ogromne prezenty, bombka, a na latarniach specjalne stroiki.

Od końcówki października wokół stawu w Parku Jakubowo spacerowiczów cieszy 17 świetlnych instalacji, które zostały zrealizowane jako jeden ze zwycięskich projektów Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

reklama

Świąteczne ozdoby pozostaną w Olsztynie do końca stycznia.

Choinka jest już w Olsztynie
Fot. UM Olsztyn
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane