7.7 C
Olsztyn
środa, 18 grudnia, 2024
reklama
zamów reklamę

Biokominki i paleniska ogrodowe. Dlaczego warto w nie zainwestować?

Materiał zewnętrznyBiokominki i paleniska ogrodowe. Dlaczego warto w nie zainwestować?

Jesień często skutecznie zniechęca nas do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Czy istnieje sposób na rozgrzanie atmosfery w ogrodzie nawet w chłodniejsze dni? Oczywiście – wystarczy zainwestować w biokominek lub palenisko ogrodowe.

Biokominki. Charakterystyka i zalety

Biokominki to świetny sposób na ogrzanie zarówno tarasu, jak i przydomowego podwórka. Czym są i dlaczego warto rozważyć ich zakup?

Co to jest biokominek?

Biokominek to po prostu ekologiczna alternatywa dla tradycyjnego paleniska ogrodowego. Tego rodzaju urządzenie zazwyczaj wykonywane jest z dobrej jakości stali nierdzewnej oraz ze specjalnego szkła odpornego na działanie wysokiej temperatury. Dzięki odpowiednio dobranym materiałom biokominki są niezwykle wytrzymałe i niepodatne na uszkodzenia mechaniczne.

Najważniejsze zalety biokominków

Od kilku lat biokominki cieszą się ogromną popularnością. Czemu ją zawdzięczają?

  • Ekologiczności: do rozpalania eko-pieca używa się specjalnego paliwa produkowanego na bazie alkoholu etylowego, które podczas spalania nie emituje żadnych substancji negatywnie wpływających na wdychane przez nas powietrze. Dodatkowo nie generuje ono dymu ani nie zostawia popiołu. Tego typu rozpałka jest bezpieczna dla środowiska i może być używana bez obaw o jego kondycję;
  • Funkcji grzewczej biokominek świetnie sprawdza się jako urządzenie grzewcze zwłaszcza w ogrodzie lub na tarasie. Ustawiony w odpowiednim miejscu staje się gwarantem przyjemnej temperatury podczas chłodniejszych dni;
  • Mobilności: niewątpliwym atutem ekologicznych piecyków jest ich stosunkowo niewielki rozmiar, dzięki któremu możemy dowolnie zmieniać miejsce ich ulokowania;
  • Klimatowi: ogień rozniecony w eko-piecu sprawia, że atmosfera na naszym podwórku staje się naprawdę magiczna;
  • Designowi: nowoczesne i eleganckie biokominki są nie tylko niezwykle praktyczne, ale stanowią również wyjątkową ozdobę zarówno tarasu, jak i ogrodu.

Paleniska ogrodowe. Charakterystyka i zalety

Inną metodą na rozpalenie atmosfery w przydomowym ogrodzie jest inwestycja w dobrej jakości palenisko. Czym się charakteryzuje i jakie są jego zalety?

Co to jest palenisko ogrodowe?

Palenisko ogrodowe to nic innego niż wykonana ze stali płytka misa o dużej średnicy. Tego rodzaju konstrukcja zazwyczaj wsparta jest na solidnej podstawie lub na co najmniej trzech mocnych nogach, dzięki którym korzystanie z niej jest naprawdę bezpieczne. Warto dodać, że wszystkie misy przeznaczone do rozpalania ognia charakteryzują się dużą wytrzymałością na działanie wysokiej temperatury oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

Paleniska ogrodowe znajdziesz na https://kratki.com/pl/ogrzewanie-ogrodu/paleniska-ogrodowe!

Najważniejsze zalety palenisk ogrodowych

Paleniska ogrodowe świetnie sprawdzają się zwłaszcza podczas jesiennych chłodów. Jakie są ich najważniejsze zalety?

  • Źródło ciepła: żywy ogień rozniecony w ogrodzie to przede wszystkim wspaniały sposób na skuteczne podwyższenie panującej w nim temperatury. Tego typu rozwiązanie daje nam możliwość wydłużenia naszego ulubionego sezonu ogrodowego nawet o kilka miesięcy i sprawia, że odpoczynek na świeżym powietrzu staje się przyjemnością także jesienią;
  • Niesamowity klimat: tańczące płomienie i cichy trzask ognia to gwarancja przytulnej i urokliwej atmosfery;
  • Bezpieczeństwo: paleniska ogrodowe to nie tylko szansa na świetną zabawę i wspaniały klimat, ale również rozsądny sposób na rozpalenie ognia na przydomowym podwórku. Pamiętajmy, że rozniecanie tradycyjnego ogniska zazwyczaj wiąże się z wypalaniem części trawnika, co często okazuje się po prostu niebezpieczne. Zamiast narażać się więc na niepotrzebne ryzyko, wybierzmy dobrej jakości palenisko, dzięki któremu będziemy mieć całkowitą kontrolę nad płomieniami.

 

reklama
zamów reklamę

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane