fbpx
1 C
Olsztyn
czwartek, 1 grudnia, 2022
reklama

Wojewoda ogłosił wyniki naboru na dofinansowanie inwestycji drogowych

WiadomościWojewoda ogłosił wyniki naboru na dofinansowanie inwestycji drogowych

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Dziś w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim odbył się briefing prasowy dotyczący rozstrzygnięcia naboru wniosków na remont i budowę nowych dróg w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Udział w nim wziął Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki oraz Dyrektor Wydziału Infrastruktury i Nieruchomości Beata Faltynowska.

Program jest ogromnym impulsem rozwojowym dla naszgo regionu. Limit na dofinansowanie zadań realizowanych przez samorządy województwa warmińsko-mazurskiego wyniesie 183 294 721,55 zł : 81,8 mln zł na zadania powiatowe, 101,5 mln zł na zadania gminne. Wsparcie uzyska 169 zadań: 48 powiatowych i 121 gminnych, co pozwoli na budowę, przebudowę lub remont 339 kilometrów dróg: 195 km powiatowych i 144 km gminnych – poinformował Wojewoda.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg to wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym. Wszystko po to, żeby po drogach jeździło się wygodniej i bezpieczniej.

Dodatkowe środki dla samorządów z województwa warmińsko-mazurskiego

Dzięki rządowym środkom w powiatach uda się zrealizować potrzebne nam wszystkim inwestycje drogowe. Wśród nich są m.in.:

  • w powiecie bartoszyckim – Przebudowa drogi powiatowej nr 1380N Dęby – Toprzyny;
  • w powiecie nidzickim – Remont drogi powiatowej Nr 1603N Czarny Piec – Napiwoda;
  • w powiecie giżyckim – Przebudowa drogi powiatowej nr 1706N Konopki Wlk. – Talki – Ranty – Wydminy na odcinku Cybulki – Wydminy;
  • w powiecie ostródzkim – Remont drogi powiatowej Nr 1199N na odcinku Ksiąznik – Boguchwały i na odcinku Wilnowo – Żabi Róg.

Natomiast w gminach zostaną zrealizowane m.in. następujące inwestycje drogowe:

  • w gminie Gietrzwałd (powiat olsztyński) – Remont ul. Lipowej w Sząbruku;
  • w gminie Rybno (powiat działdowski) – Budowa drogi nr 1 relacji ul. Lubawska – ul. Sportowa, drogi nr 2 relacji droga nr 1 – ul. Wyzwolenia, drogi nr 3 relacji droga nr 1 – Szkoła Podstawowa w Rybnie wraz z budową i przebudową infrastruktury technicznej;
  • w gminie Iława (powiat iławski) – Przebudowa drogi gruntowej Kałduny-Ławice.
Remont drogi wojewódzkiej nr 527 za 41 mln zł

Wojewoda ogłosił wyniki naboru na dofinansowanie inwestycji drogowych finanse Wiadomości Wojewoda ogłosił wyniki naboru na dofinansowanie inwestycji drogowych finanse Wiadomości

Źródło: UW w Olsztynie

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze