fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 9 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Starsza kobieta spacerowała po mieście w samej piżamie nad ranem

Wiadomości Starsza kobieta spacerowała po mieście w samej piżamie nad ranem

Za nami pierwsze przymrozki i spadki temperatury powietrza. To czas, kiedy osoby bezdomne, samotnie zamieszkujące, nieporadne życiowo mogą potrzebować naszej pomocy. Pamiętajmy jeden telefon może uratować ludzkie życie. Tak jak to było w przypadku zgłoszenie o staruszce, która spacerowała nad ranem, ulicami miasta w samej piżamie. Mundurowi natychmiast zareagowali i ruszyli jej z pomocą. 83-latka była wystraszona, zagubiona i wyziębiona. Dzięki właściwej reakcji świadka, szybkiej reakcji mundurowych i dobrej współpracy instytucji niosących pomoc, kobieta została otoczona specjalistyczną opieką.

Wczoraj (01.12.20r.) parę minut po godzinie 05:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał niepokojące zgłoszenie, z którego wynikało, że w okolicach ulicy Mickiewicza w Szczytnie, spaceruje zagubiona staruszka. Z relacji świadka wynikało również, że kobieta ubrana jest tylko w piżamę nocą, a temperatura powietrza spadła poniżej zera.

We wskazane miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze z referatu patrolowo – interwencyjnego, którzy opatrolowali miasto i na ulicy Bartna Strona zauważyli błąkającą się kobietę. Okazało się, że była to 83-letnia mieszkanka Szczytna. Kobieta była wyziębiona i wystraszona. Nie była ona w stanie powiedzieć gdzie idzie. Nie wiedziała też gdzie się znajduje. Kobieta ubrana była tylko w piżamę nocą. Z uwagi na zły stan psycho-fizyczny 83-latki, mundurowi podjęli decyzję o potrzebie wezwania na miejsce służb medycznych. Załoga karetki pogotowia po przebadaniu kobiety oświadczyła, że nie wymaga ona dalszej hospitalizacji.

Szczycieńscy policjanci ustalili aktualny adres zamieszkania kobiety i przewieźli ją do domu, który znajdował się w drugiej części miasta. Na miejscu obecny był jej syn, który przejął nad nią opiekę. Mundurowi sporządzili również stosowną dokumentację, celem poinformowania Miejskiego Ośródka Pomocy Społecznej o podjętej interwencji i ewentualnej potrzebie objęcia kobiety stała opieką.

Źródło: KPP Szczytno

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x