22 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Starsza kobieta spacerowała po mieście w samej piżamie nad ranem

WiadomościStarsza kobieta spacerowała po mieście w samej piżamie nad ranem

Za nami pierwsze przymrozki i spadki temperatury powietrza. To czas, kiedy osoby bezdomne, samotnie zamieszkujące, nieporadne życiowo mogą potrzebować naszej pomocy. Pamiętajmy jeden telefon może uratować ludzkie życie. Tak jak to było w przypadku zgłoszenie o staruszce, która spacerowała nad ranem, ulicami miasta w samej piżamie. Mundurowi natychmiast zareagowali i ruszyli jej z pomocą. 83-latka była wystraszona, zagubiona i wyziębiona. Dzięki właściwej reakcji świadka, szybkiej reakcji mundurowych i dobrej współpracy instytucji niosących pomoc, kobieta została otoczona specjalistyczną opieką.

reklama

Wczoraj (01.12.20r.) parę minut po godzinie 05:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał niepokojące zgłoszenie, z którego wynikało, że w okolicach ulicy Mickiewicza w Szczytnie, spaceruje zagubiona staruszka. Z relacji świadka wynikało również, że kobieta ubrana jest tylko w piżamę nocą, a temperatura powietrza spadła poniżej zera.

We wskazane miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze z referatu patrolowo – interwencyjnego, którzy opatrolowali miasto i na ulicy Bartna Strona zauważyli błąkającą się kobietę. Okazało się, że była to 83-letnia mieszkanka Szczytna. Kobieta była wyziębiona i wystraszona. Nie była ona w stanie powiedzieć gdzie idzie. Nie wiedziała też gdzie się znajduje. Kobieta ubrana była tylko w piżamę nocą. Z uwagi na zły stan psycho-fizyczny 83-latki, mundurowi podjęli decyzję o potrzebie wezwania na miejsce służb medycznych. Załoga karetki pogotowia po przebadaniu kobiety oświadczyła, że nie wymaga ona dalszej hospitalizacji.

reklama

Szczycieńscy policjanci ustalili aktualny adres zamieszkania kobiety i przewieźli ją do domu, który znajdował się w drugiej części miasta. Na miejscu obecny był jej syn, który przejął nad nią opiekę. Mundurowi sporządzili również stosowną dokumentację, celem poinformowania Miejskiego Ośródka Pomocy Społecznej o podjętej interwencji i ewentualnej potrzebie objęcia kobiety stała opieką.

Źródło: KPP Szczytno

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane