fbpx
-0 C
Olsztyn
Thursday, 8 December, 2022
reklama

500 złotych mandatu za przejażdżkę motocyklem po lesie

Wiadomości500 złotych mandatu za przejażdżkę motocyklem po lesie

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Straż Leśna Nadleśnictwa Młynary ujęła kierowcę motocyklu crossowego. Mężczyzna złamał prawo, bo urządził sobie przejażdżkę terenami leśnymi. W ostatnim czasie jest to już czwarta taka skuteczna interwencja w Nadleśnictwie Młynary.

„Crossowy wypad” w rezultacie zakończył się 500 zł mandatem. Sprawca wykroczenia tłumaczył się nieznajomością przepisów natomiast należy podkreślić, że nieznajomości przepisów nie zwalania z odpowiedzialności za popełnione czyny.

Niemal 1/3 powierzchni Polski to lasy, rozwijająca się turystyka off-roadowa jest coraz poważniejszym problemem dla leśników zróżnicowane ukształtowanie terenu przyciąga miłośników sportów motocrossowych. Prośby i apele nie pomagają – w lasach ciągle można spotkać osoby, które łamią prawo wjeżdżając do lasu motocyklami i quadami. Skutkiem takich wykroczeń są szkody w środowisku (płoszenie zwierząt, ptaków w okresie lęgowym, przyczynianie się do erozji gleb, niszczenie roślin chronionych).

Spotkanie mieszkańców Olsztyna w obronie Lasu Miejskiego przed wycinką

Osoby organizujące nielegalny rajd po lesie motocyklami crossowymi, quadami i samochodami terenowymi podlegają karze grzywny na podstawie art. 161 Kodeksu wykroczeń, (Kto, nie będąc do tego uprawniony albo bez zgody właściciela lub posiadacza lasu, wjeżdża pojazdem silnikowym, zaprzęgowym lub motorowerem do nienależącego do niego lasu w miejscu, w którym jest to niedozwolone, albo pozostawia taki pojazd w lesie w miejscu do tego nieprzeznaczonym, podlega karze grzywny).

Źródło: Lasy Państwowe

reklama
reklama
reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze