fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 23 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Dodatkowy nabór na łagodzenie pandemii

Koronawirus Dodatkowy nabór na łagodzenie pandemii

Samorząd województwa ogłasza dodatkowy nabór wniosków grantowych na działania związane z łagodzeniem skutków pandemii.

Uprawnionymi do złożenia wniosku są podmioty wymienione w art. 57 ust. 1 ustawy o pomocy społecznej, które prowadzą DPS (jednostki samorządu terytorialnego, kościół katolicki, inne kościoły, związki wyznaniowe oraz organizacje społeczne, fundacje i stowarzyszenia, inne osoby prawne oraz osoby fizyczne).

Ideą udzielania grantów jest łagodzenie skutków pandemii oraz przeciwdziałanie jej negatywnym konsekwencjom, w szczególności osobom, które znajdują się w grupie ryzyka.

Zaplanowane wsparcie ma na celu ochronę życia pensjonariuszy DPS, poprzez ograniczenie skutków COVID-19.

Dofinansowanie może zostać przeznaczone na: sfinansowanie dodatków do wynagrodzeń dla pracowników DPS (bez lekarzy i pielęgniarek), wykonujących pracę bezpośrednią z pensjonariuszami, zakup środków ochrony indywidualnej dla pracowników DPS, zakup wyposażenia do DPS, niezbędnego do walki z COVID-19, dofinansowanie noclegu oraz wyżywienia dla pracowników DPS poza miejscem zamieszkania, zakup i przeprowadzenie testów na obecność koronawirusa dla pracowników DPS oraz mieszkańców DPS, dostosowanie miejsc przeznaczonych na kwarantannę (tzw. miejsc przejściowych).

Wnioski przyjmowane są do 4 grudnia 2020 roku. Za organizację naboru odpowiada Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Osobami do kontaktu są:
– Monika Kocimska-Warczak, 89 521 95 28, mail: m.kocimska@warmia.mazury.pl
– Anna Saracen-Wójcik, 89 521 95 11, mail: a.saracen@warmia.mazury.pl

Źródło: Wrota Warmii i Mazur

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x