fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 16 stycznia, 2021

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Towarzystwo pijane, on naćpany. Zatrzymanie 22-letniego kierowcy BMW

Wiadomości Towarzystwo pijane, on naćpany. Zatrzymanie 22-letniego kierowcy BMW

Wydawało się, że młody kierowca nie ma nic na sumieniu, gdyż jako jedyny spośród trzech innych podróżujących „BMKą”, był trzeźwy. Zachowanie 22-latka wzbudziło jednak podejrzenie w mundurowych, którzy przebadali go na zawartość w organizmie ewentualnych środków zabronionych.

W nocy z piątku na sobotę (21.11.20r.) parę minut przed godzina 01:00 szczycieńscy kryminalni na ulicy Nowowiejskiego w miejscowości Wielbark, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki BMW. Za kierownicą siedział 22-letni mieszkaniec woj. mazowieckiego. W pojeździe znajdowali się również pasażerowie. Rówieśnik, a zarazem sąsiad kierowcy oraz dwie 20-letnie mieszkanki gminy Wielbark.

W trakcie podjętych przez mundurowych czynności, uwagę policjantów w sposób szczególny zwrócił młody kierowca, który unikał z nimi kontaktu wzrokowego. 22-latek zachowywał się nerwowo, jakby coś „kręcił”. Policjanci przebadali go na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że był trzeźwy. Jednak kryminalni nie dali się zbić z tropu. 22-latek został poddany również badaniu na zawartość w organizmie ewentualnych środków odurzających bądź substancji psychotropowych. Badanie to wykazało, że był pod działaniem metaamfetaminy.

22-latek został zatrzymany i przewieziony do szczycieńskiej komendy. W trakcie przesłuchania przyznał się do tego, iż zażywał narkotyki, którymi „poczęstował” go kolega. Funkcjonariusze ustalili również, że pojazd, którym się poruszał należy do jego mamy. Żaden z pasażerów nie był w stanie zaopiekować się BMKą, gdyż wszyscy byli nietrzeźwi. Policjanci przekazali pojazd innej osobie wskazanej przez właścicielkę. Na razie szczycieńscy policjanci zatrzymali 22-latkowi tylko prawo jazdy i skierowali jego wyniki na szczegółowe badania. Analiza wykaże czy żarzył on narkotyki dzień wcześniej czy tuż przed tym jak wsiadł za kierownicę auta. Jeżeli potwierdzi się na druga wersja to zgodnie z art. 178a Kodeksu karnego, mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Szczytno

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Lubię to 1
Nie lubię 2

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


2 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

2
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x