fbpx
-0 C
Olsztyn
Thursday, 8 December, 2022
reklama

20-latek wyzywał i groził matce na ulicy. Pobił mężczyznę, który stanął w obronie kobiety

Wiadomości20-latek wyzywał i groził matce na ulicy. Pobił mężczyznę, który stanął w...

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

20-letni mieszkaniec Wielbarka wykazał się ogromnym brakiem szacunku wobec swojej 40-letniej matki. Młody mężczyzna w miejscu publicznym, w obecności postronnych osób wyzywał ją słowami powszechnie uznanymi za wulgarne. Na to zajście naszedł 36- latek, który stanął w obronie kobiety.

W piątek (20.11.20r.) około godz. 21:00 oficer dyżur szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że na terenie Wielbarka doszło do pobicia 36- letniego mężczyzny.

Na miejsce został skierowany patrol interwencyjny, który rozpytał świadków tego zdarzenia. Okazało się, że 36-latek stanął w obronie 40-letniej mieszkanki Wielbarka, która wyzywana była słowami wulgarnymi przez swojego syna. Nie spodobało się to jednak 20-letniemu agresorowi, który rzucił się na 36-latka z pięściami. Na szczęście mężczyzna nie doznał poważniejszych obrażeń ciała. W dodatku sprawca interwencji kilkukrotnie w trakcie zajścia groził mężczyźnie, że pozbawi go zdrowia, a nawet życia. Groźba ta wzbudziła w pokrzywdzonym uzasadnioną obawę, że 20-latek może dopuścić się tego czynu.

Areszt dla 45- latka za znęcanie się nad matką i znieważenie policjantów

36-latek złożył zawiadomienie o popełnionym na jego szkodę przestępstwie. Już po paru godzinach od zdarzenia szczycieńscy kryminalni zatrzymali 20-letniego mieszkańca Wielbarka. Usłyszał on zarzut z art. 190 Kodeksu karnego, który „mówi” o tym, że kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę, jeżeli groźba ta wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło: KPP Szczytno

reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze