fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 5 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Żołnierze szturmują ratusz. Zablokowano całe centrum miasta

Wiadomości Żołnierze szturmują ratusz. Zablokowano całe centrum miasta

Z samego rana, w Orzyszu, działali żołnierze, którzy otoczyli budynek Urzędu Miasta. Drogę zablokowały ciężkie pojazdy wojskowe.

Około godziny 8 rano we wtorek (24.11) pod Urzędem Miasta Orzysza pojawiły się duże grupy uzbrojonych żołnierzy. Droga została zamknięta, a wojsko przygotowywało się do szturmu budynku. W środku znajdowali się zamaskowani mężczyźni z bronią długą, którzy wzięli zakładników. Wszystko w ramach epizodu ćwiczeniowego „Tumak-20”, o którym pisaliśmy już tutaj: Na ulicach pojawiło się wojsko uzbrojone w długą broń.

„Zgodnie ze scenariuszem ćwiczenia #Tumak20 prowadzonego przez 16 Dywizja Zmechanizowana Urząd Miejski w Orzyszu został opanowany prze grupę dywersyjną przeciwnika.

Pododdziały #15GBZ przy wsparciu Żandarmerii Wojskowej oraz Policji realizowały szturm obiektu z zadaniem zneutralizowania przeciwnika oraz uwolnienia przetrzymywanych zakładników.

Działania grupy szturmowej wspierane były izolacją rejonu w postaci kordonów bezpieczeństwa z pododdziałów zmechanizowanych. W czasie zajęć doskonalone są procedury współpracy z policja ŻW.” – czytamy w komunikacie zamieszczonym przez 15. Giżycką Brygadę Zmechanizowaną.

Autor zdjęcia: 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Lubię to 1
Nie lubię 1

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

1
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x