fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 25 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Konferencja kuratora oświaty. Będą zmiany w egzaminach

Wiadomości Konferencja kuratora oświaty. Będą zmiany w egzaminach

Maturzystów i 8-klasistów czekają zmiany w egzaminach, które mają być lepiej przystosowane do aktualnych warunków nauczania.

W 2021 roku egzamin ósmoklasisty i egzamin maturalny będą przeprowadzone wyjątkowo na podstawie wymagań egzaminacyjnych, a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej. Opracowana została propozycja wymagań egzaminacyjnych z poszczególnych przedmiotów egzaminacyjnych, która będzie teraz poddana publicznej dyskusji. Zmianie powinny ulec również arkusze egzaminacyjne. Do końca grudnia będą gotowe przepisy, a także aneksy do informatorów, dzięki którym można spokojnie przygotować się do egzaminów.

Konferencja kuratora oświaty. Będą zmiany w egzaminach

Prekonsutacje wymagań egzaminacyjnych – 20-27 listopada br.

Ministerstwo Edukacji Narodowej opracowało propozycje wymagań egzaminacyjnych dotyczących egzaminu maturalnego oraz egzaminu ósmoklasisty w roku szkolnym 2020/2021.

Na merytoryczne uwagi i opinie w dotyczące tej propozycji czekają do 27 listopada br. Można przesyłać je na adres mailowy: prekonsultacje@men.gov.pl

Wszystkie przesłane opinie zostaną przekazane zespołom, które w kolejnym etapie prac dokonają analizy propozycji i zmodyfikują projekt.

Osoby przekazujące uwagi proszone są o zapoznanie się z klauzulą RODO.

Konferencja kuratora oświaty. Będą zmiany w egzaminach

Zmiany w egzaminach w roku szkolnym 2020/2021

Prekonsultacje to efekt zmiany w egzaminach ósmoklasisty i maturalnym, które w roku szkolnym 2020/2021 zostaną wyjątkowo przeprowadzone na podstawie wymagań egzaminacyjnych, a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej. Informację w tej sprawie ogłosił wczoraj, 19 listopada br. Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek podczas konferencji prasowej.

Wymagania egzaminacyjne zostaną ogłoszone w grudniu br. w formie rozporządzenia.

Również w grudniu rozpoczną się szkolenia dla doradców metodycznych i nauczycieli, organizowane przez Ośrodek Rozwoju Edukacji. Dodatkowo dyrektor CKE opublikuje aneksy do informatorów, zawierające m.in. opisy zmian w formułach arkuszy, zmodyfikowane zakresy struktur gramatycznych dotyczące egzaminów z języków obcych nowożytnych oraz listy lektur do egzaminów z języków mniejszości narodowych, języka mniejszości etnicznej i języka regionalnego.

W trakcie konferencji, omówiono również temat dofinansowania na zakup sprzętu dla nauczycieli. Każdy nauczyciel, który pracuje w trybie zdalnym, może ubiegać się o dodatek. Pod uwagę będą brane zakupy zrobione od 1 września do 7 grudnia 2020 roku. Wnioski będą weryfikowane do 11 grudnia, a do 31 grudnia zostaną wypłacone dodatki.

500 zł na dofinansowanie sprzętu do kształcenia na odległość to odpowiedź na oczekiwania kadry pedagogicznej. Dzięki wsparciu nauczyciele będą mogli uzyskać refundację wydatków związanych z nauką zdalną na zakup takich akcesoriów jak m.in. kamery internetowej, mikrofonu, urządzenia wielofunkcyjnego, zestawu słuchawkowego, tabletu graficznego czy mobilnego internetu.

Konferencja kuratora oświaty. Będą zmiany w egzaminach

Konferencja kuratora oświaty. Będą zmiany w egzaminach

Konferencja kuratora oświaty. Będą zmiany w egzaminach

Źródło: gov

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x