fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 7 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Pierwsze szkolenie „Terytorialsów” w systemie mieszanym

Wiadomości Pierwsze szkolenie "Terytorialsów" w systemie mieszanym

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kandydatów do Terytorialnej Służby Wojskowej w 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej utworzono dodatkowy termin szkolenia podstawowego. Szkolenie, które z założenia trwa 16 dni i kończy się uroczystą przysięgą wojskową w dodatkowym terminie rozpocznie się już w grudniu tego roku. Jednak odbywać będzie się w innej formie niż dotychczas, czyli w systemie mieszanym. Pierwsze 8 dni szkolenia realizowane będą w trybie weekendowym i będzie realizowane prze 45 batalion lekkiej piechoty w Olsztynie. Kolejne 8 dni, ale już w trybie ciągłym kontynuowane będzie w Braniewie. Szkolenie zakończy się 7 lutego przyszłego roku uroczystą przysięga wojskową.

System mieszany szkolenia podstawowego przedstawia się następująco: 4x2dni (4 weekendy) realizowane przez 45 blp w Olsztynie w terminach: 12-13.12.2020 r., 19-20.12.2020 r., 16-17.01.2020 r., 23-24.01.2021 r. oraz 31.01-07.02.2021 r. realizowane w Braniewie.

Słowa roty przysięgi wojskowej wypowiedzą również ochotnicy, którzy zadecydowali się na tzw. „Ferie w Mundurze”, szkolenie to odbywać się już będzie tradycyjnie, czyli 16 dni ciągiem w Giżycku i Braniewie w terminie 23.01-07.02.2021 r. ”Ferie w Mundurze” już na stałe wpisały się w kalendarz 4. W-MBOT i są skierowane głównie do młodych kandydatów, którzy kontynuują edukację w szkołach średnich i mają ukończone 18 lat oraz studentów szkół wyższych. Żołnierze docelowo zasilą szeregi poszczególnych batalionów wchodzących w skład Brygady.

45 batalion lekkiej piechoty w Olsztynie realizuje również szkolenie wyrównawcze dedykowane dla osób, które miały styczność z wojskiem i do tej pory były w tak zwanej rezerwie wojskowej. Przed ochotnikami cztery intensywne szkolenia weekendowe, dzięki którym rekruci pogłębią swoją wiedzę z poszczególnych zagadnień takich jak strzelanie, postawy strzeleckie, terenoznawstwo, zielona taktyka czy też pierwsza pomoc przedmedyczna. Szkolenie wyrównawcze z pewnością pozwoli przypomnieć ochotnikom wszystkie zagadnienia, które już kiedyś mieli okazję poznać od podstaw. Natomiast dla ochotników szkolenia podstawowego powyższe zagadnienia będą zupełnie nowym doświadczeniem. Szkolenie wyrównawcze odbywać się będzie w Olsztynie w terminie 12.12-24.01.2020 r.

4. Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej to jednostka, w której możesz służyć Ojczyźnie nie rezygnując z dotychczasowych obowiązków. Formacja umożliwia najbardziej optymalne połączenie dotychczasowej aktywności w życiu cywilnym ze służbą wojskową. Jest to możliwe dzięki temu, że szkolenia odbywają się głównie w dni wolne od pracy.

Proces rekrutacji jest zdecydowanie krótszy. Nie trzeba już udawać się do Wojskowej Komendy Uzupełnień. Wystarczy wejść na stronę www.zostanzolnierzem.pl, zarejestrować się i wybrać służbę w Wojskach Obrony Terytorialnej. Oczywiście nadal funkcjonuje tradycyjny sposób składania wniosków do WKU oraz za pośrednictwem ePUAP.

Źródło: 45blp

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x