fbpx
8 C
Olsztyn
niedziela, 16 maja, 2021
reklama

Przetarg na rozbudowę wjazdu do Olsztyna. Oferty droższe niż przewidywano

reklama

Rozbudowa wylotówki z Olsztyna, w celu likwidacji wąskiego gardła, póki co sporo ponad zaplanowanym budżetem.

Odcinek od węzła obwodnicy Olsztyn Południe do skrzyżowania z ul. Dybowskiego ma przejść gruntowny remont. O zapowiadanym projekcie pisaliśmy już tutaj: Zlikwidują wąskie gardło na wjeździe do Olsztyna. Ulica Warszawska zostanie mocno przebudowana.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie ogłosił przetarg na dokumentację rozbudowy al. Warszawskiej. Kosztorys, który przewidziano na tę inwestycję to 710 tys. zł. Czas na składanie ofert w przetargu minął 28.10. Niestety, żadna z otrzymanych przez ZDW ofert nie była nawet blisko zaplanowanej kwoty. Najbardziej atrakcyjną ofertę przedstawił SBKiM Wojciech Grzybowski z Białegostoku, za 1,05 mln zł. Wszyscy oferenci zaproponowali taki sam, 5-letni okres gwarancji.

reklama

Według nowego planu, należałoby wybudować dwujezdniową drogę od skrzyżowania z ul. Dybowskiego do węzła Olsztyn Południe. Do tego miałaby powstać droga rowerowa, prowadząca wzdłuż al. Warszawskiej do węzła obwodnicy i wzdłuż ul. Kalinowskiego aż do wjazdu na „Łynostradę”. Wiązałoby się to z przebudową skrzyżowań z ulicami Kalinowskiego, Słoneczną oraz Nad Łyną. W planach jest także utworzenie zatoki autobusowej. By rozbudować drogę wylotową z Olsztyna o kolejne dwa pasy, trzeba będzie zająć się także wiaduktem drogowym, prowadzącym nad linią kolejową.

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze