26 C
Olsztyn
środa, 7 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Przetarg na rozbudowę wjazdu do Olsztyna. Oferty droższe niż przewidywano

WiadomościPrzetarg na rozbudowę wjazdu do Olsztyna. Oferty droższe niż przewidywano

Rozbudowa wylotówki z Olsztyna, w celu likwidacji wąskiego gardła, póki co sporo ponad zaplanowanym budżetem.

reklama

Odcinek od węzła obwodnicy Olsztyn Południe do skrzyżowania z ul. Dybowskiego ma przejść gruntowny remont. O zapowiadanym projekcie pisaliśmy już tutaj: Zlikwidują wąskie gardło na wjeździe do Olsztyna. Ulica Warszawska zostanie mocno przebudowana.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie ogłosił przetarg na dokumentację rozbudowy al. Warszawskiej. Kosztorys, który przewidziano na tę inwestycję to 710 tys. zł. Czas na składanie ofert w przetargu minął 28.10. Niestety, żadna z otrzymanych przez ZDW ofert nie była nawet blisko zaplanowanej kwoty. Najbardziej atrakcyjną ofertę przedstawił SBKiM Wojciech Grzybowski z Białegostoku, za 1,05 mln zł. Wszyscy oferenci zaproponowali taki sam, 5-letni okres gwarancji.

reklama
Olsztyn: Częściowe otwarcie ważnego skrzyżowania

Według nowego planu, należałoby wybudować dwujezdniową drogę od skrzyżowania z ul. Dybowskiego do węzła Olsztyn Południe. Do tego miałaby powstać droga rowerowa, prowadząca wzdłuż al. Warszawskiej do węzła obwodnicy i wzdłuż ul. Kalinowskiego aż do wjazdu na „Łynostradę”. Wiązałoby się to z przebudową skrzyżowań z ulicami Kalinowskiego, Słoneczną oraz Nad Łyną. W planach jest także utworzenie zatoki autobusowej. By rozbudować drogę wylotową z Olsztyna o kolejne dwa pasy, trzeba będzie zająć się także wiaduktem drogowym, prowadzącym nad linią kolejową.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
Czy sprawca agresji drogowej na S7 to znany sportowiec, który brał środki dopingowe?
Czy sprawca agresji drogowej na S7 to znany sportowiec, który brał środki dopingowe?