5 C
Olsztyn
piątek, 19 kwietnia, 2024
reklama

Zlikwidują wąskie gardło na wjeździe do Olsztyna. Ulica Warszawska zostanie mocno przebudowana

WiadomościZlikwidują wąskie gardło na wjeździe do Olsztyna. Ulica Warszawska zostanie mocno przebudowana

Poszukiwany jest projektant do rozbudowy al. Warszawskiej. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie chce rozbudować wjazd do Olsztyna, co przyczyniłoby się do usunięcia wąskiego gardła.

reklama

Zapowiedziano przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla rozbudowy drogi na odcinku południowej obwodnicy do skrzyżowania z ul. Dybowskiego. Na tym odcinku, droga ma po jedynym pasie w każdą stronę, co czyni tam uciążliwe wąskie gardło, a po obu końcach tego odcinka znajdują się drogi czteropasmowe.

Według nowego planu, należałoby wybudować dwujezdniową drogę od skrzyżowania z ul. Dybowskiego do węzła Olsztyn Południe. Do tego miałaby powstać droga rowerowa, prowadząca wzdłuż al. Warszawskiej do węzła obwodnicy i wzdłuż ul. Kalinowskiego aż do wjazdu na “Łynostradę”. Wiązałoby się to z przebudową skrzyżowań z ulicami Kalinowskiego, Słoneczną oraz Nad Łyną. W planach jest także utworzenie zatoki autobusowej. By rozbudować drogę wylotową z Olsztyna o kolejne dwa pasy, trzeba będzie zająć się także wiaduktem drogowym, prowadzącym na linią kolejową.

reklama

Finalnie nawierzchnia ma zostać wzmocniona i wyremontowana. Oferty w przetargu można składać do 28.10. Przy wyborze oferenta zadecyduje w 60% cena wykonania, a w 40% długość gwarancji. Termin przewidziany na opracowanie dokumentów to 26 miesięcy.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia