fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 27 listopada, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Zlikwidują wąskie gardło na wjeździe do Olsztyna. Ulica Warszawska zostanie mocno przebudowana

Wiadomości Zlikwidują wąskie gardło na wjeździe do Olsztyna. Ulica Warszawska zostanie mocno przebudowana

Poszukiwany jest projektant do rozbudowy al. Warszawskiej. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie chce rozbudować wjazd do Olsztyna, co przyczyniłoby się do usunięcia wąskiego gardła.

Zapowiedziano przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla rozbudowy drogi na odcinku południowej obwodnicy do skrzyżowania z ul. Dybowskiego. Na tym odcinku, droga ma po jedynym pasie w każdą stronę, co czyni tam uciążliwe wąskie gardło, a po obu końcach tego odcinka znajdują się drogi czteropasmowe.

Według nowego planu, należałoby wybudować dwujezdniową drogę od skrzyżowania z ul. Dybowskiego do węzła Olsztyn Południe. Do tego miałaby powstać droga rowerowa, prowadząca wzdłuż al. Warszawskiej do węzła obwodnicy i wzdłuż ul. Kalinowskiego aż do wjazdu na „Łynostradę”. Wiązałoby się to z przebudową skrzyżowań z ulicami Kalinowskiego, Słoneczną oraz Nad Łyną. W planach jest także utworzenie zatoki autobusowej. By rozbudować drogę wylotową z Olsztyna o kolejne dwa pasy, trzeba będzie zająć się także wiaduktem drogowym, prowadzącym na linią kolejową.

Finalnie nawierzchnia ma zostać wzmocniona i wyremontowana. Oferty w przetargu można składać do 28.10. Przy wyborze oferenta zadecyduje w 60% cena wykonania, a w 40% długość gwarancji. Termin przewidziany na opracowanie dokumentów to 26 miesięcy.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

7-letni Bruno z Olsztyna walczy z rakiem. Nie ma wiele czasu

Bruno Pressler-Wigura z Olsztyna toczy swoją trzecią walkę z nowotworem. Stosowana do tej pory chemioterapia nie przyniosła efektów. Link do zbiórki: www.siepomaga.pl/bruno Bruno to 7-latek z...

Noc Naukowców z EIT Food

27 listopada już po raz 15. będziemy obchodzić Europejską Noc Naukowców! Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie...

Nie musisz dłużej obawiać się o tlen. W Olsztynie powstało Pogotowie Tlenowe

Szpitale nie są w stanie zapewnić każdemu dostępu do tlenu. Na szczęście Pogotowie Tlenowe, które funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu...

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x