20 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Mieszkańcy na straży porządku – pijany kierowca zatrzymany

BraniewoMieszkańcy na straży porządku - pijany kierowca zatrzymany

Policjanci z Braniewa zatrzymali 54-latka, który w stanie nietrzeźwym prowadził samochód.  Interwencja po raz kolejny była możliwa dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu. 

reklama

Mimo licznych kontroli drogowych i patroli na ulicach, nie tylko służby, jak się okazuje, strzegą porządku w naszych miejscach zamieszkania. Coraz częściej do spełnienia obywatelskiego obowiązku poczuwają się mieszkańcy, którzy niezwłocznie alarmują policję w przypadkach zagrożenia bezpieczeństwa w swoim sąsiedztwie.

Taka sytuacja miała miejsce w Braniewie, gdzie policjanci uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu 54-latkowi, a było to możliwe własnie dzięki zgłoszeniu tego przez świadków zdarzenia. O tym, że ulicami Braniewa przemieszcza się skodą pijany kierowca, oficer dyżurny został poinformowany przez obywatela. Skierowany we wskazane miejsce patrol zatrzymał nadjeżdżającą skodę do kontroli. Okazało się, że siedzący za kierownicą 54-latek prowadził auto, mając blisko promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze uniemożliwili mu dalszą jazdę i zatrzymali jego prawo jazdy. Teraz 54-latek opowie przed sądem.

reklama

Policjanci apelują, aby niezwłocznie reagować na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić policję o groźnej sytuacji pod numerem telefonu 112 lub 997. Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał.

JC

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia