fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 9 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

57-latek w autobusie wyzywał podróżujących i palił papierosy

Wiadomości 57-latek w autobusie wyzywał podróżujących i palił papierosy

Przez zasady współżycia społecznego należy rozumieć normy obyczajowe, moralne i etyczne przyjęte w danej społeczności i obowiązujące w określonym czasie i miejscu. Niestosowanie się do tych zasad może godzić w dobro osób nam towarzyszących, a co za tym idzie, nieść za sobą poważne konsekwencje prawne.

Wczoraj (16.11.20r.) parę minut przed godziną 10:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał nietypowe zgłoszenie od kierowcy autobusu relacji Olsztyn – Białystok, który oświadczył, że wiezie na pokładzie niesfornego pasażera. Z relacji mężczyzny wynikało, że starszy mężczyzna wyzywa innych podróżujących, wykrzykuje publicznie słowa wulgarne, a także siedząc na fotelu spożywa alkohol. Gdy kierowca zwrócił mężczyźnie uwagę ten stał się jeszcze bardziej agresywny i odpalił sobie papierosa.

Funkcjonariusze ustalili, że o godzinie 10:00 autobus ma planowany postój na dworcu PKS w Szczytnie. W związku z powyższym we wskazanym miejscu na niezdyscyplinowanego pasażera czekali już szczycieńscy mundurowi. Mężczyzna, którym okazał się być 57-letni mieszkaniec gminy Barczewo, za nic miał dobre maniery i zasady savoir vivre, o który przypomnieli mu policjanci. Ponadto w trakcie podjętej przez funkcjonariuszy interwencji nie chciał zastosować się do obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, do czego jako pasażer autobusu był zobligowany.

57-latek, choć podróżował w stronę Białegostoku, zakończył swoją podróż w Szczytnie. W związku z popełnionymi przez niego licznymi wykroczeniami, mundurowi skierowali wniosek o jego ukarane do sądu.

Źródło: KPP Szczytno

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x