fbpx
-3 C
Olsztyn
sobota, 2 grudnia, 2023
reklama
reklama

Olsztyn bez świątecznych ozdób na ulicach w tym roku

OlsztynOlsztyn bez świątecznych ozdób na ulicach w tym roku

Po odwołanej corocznej paradzie z okazji Święta Niepodległości, mieszkańcy zaczęli obawiać się o iluminacje świąteczne.

reklama

Koronawirus jest nie lada przeciwnikiem, nie tylko dla naszego zdrowia, ale i portfeli. Miasto Olsztyn również się o tym przekonało. Napisała do nas zaniepokojona czytelniczka, która dowiedziała się, że w tym roku miasto nie zamierza udekorować ulic w coroczną, świąteczną iluminację:

“Otrzymałam informację, że Nasze Miasto Olsztyn nie będzie udekorowane ozdobami świątecznymi na Starówce jak i na ulicach. Zasłaniając się pandemią urzędnicy postanowili, bez naszej zgody, że Świąt Bożego Narodzenia w tym roku nie będzie! 6 grudnia nie zaświeci się iluminacja świąteczna na naszych ulicach. Czy nie należy się nam odrobina radości i oderwania od tych ciężkich czasów? Czy wszystko chcą nam odebrać?”

reklama

Cięcia w budżecie są przeprowadzane gdzie tylko się da. Ucierpi na tym również coroczna dekoracja świąteczna:

“Jak co roku, w okresie świąteczno-noworocznym przed olsztyńskim ratuszem zostanie ustawiona i ozdobiona okazała choinka” – przekazał rzecznik ZDZiT-u, Michał Koronowski – “Do stycznia będzie można podziwiać także efektowne iluminacje w Parku Jakubowo, które zostały zainstalowane w ramach wybranego przez mieszkańców projektu Budżetu Obywatelskiego i już teraz odwiedzane są tłumnie przez olsztynian. Pozostałe ogólnomiejskie, świąteczne iluminacje zostaną ograniczone do minimum, co jest związane z bezpośrednim wpływem epidemii Covid-19 na niższe dochody i ograniczaniem wydatków na działania, które w jak najmniejszym stopniu dotykają mieszkańców oraz nie wpływają na ich bezpieczeństwo”.

reklama

Do świąt jest jeszcze trochę czasu i decyzja nie musi być ostateczna.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama

5 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Urszula
17 listopada 2020 18:37

W tym trudnym czasie trochę radości jest nam mieszkańcom Olsztyna potrzebne jak tlen. Nie wolno nam rezygnować z tych niewielkich przyjemności.
Nie dajmy się zwariować, życie toczy się dalej. Szanowny Panie Prezydencie, mam nadzieję że znajdą się fundusze i miasto na przekór wszystkiemu zabłyśnie świąteczną iluminacja.
Pozdrawiam

K.
17 listopada 2020 14:04

W ramach oszczędności można by włączyć światła po 20 grudnia i utrzymać przez kilka dni po 6 stycznia.

Polecane
Ogłoszenia