fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 7 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Olsztyn bez świątecznych ozdób na ulicach w tym roku

Koronawirus Olsztyn bez świątecznych ozdób na ulicach w tym roku

Po odwołanej corocznej paradzie z okazji Święta Niepodległości, mieszkańcy zaczęli obawiać się o iluminacje świąteczne.

Koronawirus jest nie lada przeciwnikiem, nie tylko dla naszego zdrowia, ale i portfeli. Miasto Olsztyn również się o tym przekonało. Napisała do nas zaniepokojona czytelniczka, która dowiedziała się, że w tym roku miasto nie zamierza udekorować ulic w coroczną, świąteczną iluminację:

„Otrzymałam informację, że Nasze Miasto Olsztyn nie będzie udekorowane ozdobami świątecznymi na Starówce jak i na ulicach. Zasłaniając się pandemią urzędnicy postanowili, bez naszej zgody, że Świąt Bożego Narodzenia w tym roku nie będzie! 6 grudnia nie zaświeci się iluminacja świąteczna na naszych ulicach. Czy nie należy się nam odrobina radości i oderwania od tych ciężkich czasów? Czy wszystko chcą nam odebrać?”

Cięcia w budżecie są przeprowadzane gdzie tylko się da. Ucierpi na tym również coroczna dekoracja świąteczna:

„Jak co roku, w okresie świąteczno-noworocznym przed olsztyńskim ratuszem zostanie ustawiona i ozdobiona okazała choinka” – przekazał rzecznik ZDZiT-u, Michał Koronowski – „Do stycznia będzie można podziwiać także efektowne iluminacje w Parku Jakubowo, które zostały zainstalowane w ramach wybranego przez mieszkańców projektu Budżetu Obywatelskiego i już teraz odwiedzane są tłumnie przez olsztynian. Pozostałe ogólnomiejskie, świąteczne iluminacje zostaną ograniczone do minimum, co jest związane z bezpośrednim wpływem epidemii Covid-19 na niższe dochody i ograniczaniem wydatków na działania, które w jak najmniejszym stopniu dotykają mieszkańców oraz nie wpływają na ich bezpieczeństwo”.

Do świąt jest jeszcze trochę czasu i decyzja nie musi być ostateczna.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Lubię to 3
Nie lubię 13

5 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


5 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

5
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x