fbpx
-0 C
Olsztyn
piątek, 9 grudnia, 2022
reklama

Olsztyn bez świątecznych ozdób na ulicach w tym roku

WiadomościOlsztyn bez świątecznych ozdób na ulicach w tym roku

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Po odwołanej corocznej paradzie z okazji Święta Niepodległości, mieszkańcy zaczęli obawiać się o iluminacje świąteczne.

reklama

Koronawirus jest nie lada przeciwnikiem, nie tylko dla naszego zdrowia, ale i portfeli. Miasto Olsztyn również się o tym przekonało. Napisała do nas zaniepokojona czytelniczka, która dowiedziała się, że w tym roku miasto nie zamierza udekorować ulic w coroczną, świąteczną iluminację:

„Otrzymałam informację, że Nasze Miasto Olsztyn nie będzie udekorowane ozdobami świątecznymi na Starówce jak i na ulicach. Zasłaniając się pandemią urzędnicy postanowili, bez naszej zgody, że Świąt Bożego Narodzenia w tym roku nie będzie! 6 grudnia nie zaświeci się iluminacja świąteczna na naszych ulicach. Czy nie należy się nam odrobina radości i oderwania od tych ciężkich czasów? Czy wszystko chcą nam odebrać?”

reklama

Cięcia w budżecie są przeprowadzane gdzie tylko się da. Ucierpi na tym również coroczna dekoracja świąteczna:

Naukowiec UWM zbadał czy jelenie uczestniczą w rozprzestrzenianiu wirusa SARS-CoV-2

„Jak co roku, w okresie świąteczno-noworocznym przed olsztyńskim ratuszem zostanie ustawiona i ozdobiona okazała choinka” – przekazał rzecznik ZDZiT-u, Michał Koronowski – „Do stycznia będzie można podziwiać także efektowne iluminacje w Parku Jakubowo, które zostały zainstalowane w ramach wybranego przez mieszkańców projektu Budżetu Obywatelskiego i już teraz odwiedzane są tłumnie przez olsztynian. Pozostałe ogólnomiejskie, świąteczne iluminacje zostaną ograniczone do minimum, co jest związane z bezpośrednim wpływem epidemii Covid-19 na niższe dochody i ograniczaniem wydatków na działania, które w jak najmniejszym stopniu dotykają mieszkańców oraz nie wpływają na ich bezpieczeństwo”.

reklama

Do świąt jest jeszcze trochę czasu i decyzja nie musi być ostateczna.

reklama
reklama
reklama
reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama