fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 3 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Trwa wieloletni konflikt między spółdzielnią „Pojezierze” a ratuszem

Wiadomości Trwa wieloletni konflikt między spółdzielnią "Pojezierze" a ratuszem

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Pojezierze” od lat nie może dojść do konsensusu z Urzędem Miasta w sprawie podłączenia kamer do miejskiego centrum monitoringu.

Chodzi o kilkaset kamer, zamontowanych na terenie SM „Pojezierze”. Od lat spółdzielnia stara się przekazać je w ręce gminy:

„W uzgodnieniu z Urzędem Miasta Olsztyna wykonano monitoring zasobów spółdzielni, który miał zostać przekazany na rzecz Gminy. Niestety, gdy został zrealizowany, Gmina nie wyraziła zgody na jego przejęcie. Monitoring spółdzielni jest w pełni sprawny, często korzystają z niego uprawnione służby.”

Ratusz odpowiedział na te zarzuty:

„Już w 2012 roku informowaliśmy „Pojezierze”, że nie ma takiej możliwości, i nasze stanowisko w ciągu tych ostatnich 8 lat nie uległo zmianie. Głównym powodem jaki wtedy wskazaliśmy, był fakt, że monitoring SM „Pojezierze” nie spełnia parametrów technicznych, które zarekomendowaliśmy w 2009 roku” – przekazała rzeczniczka ratusza, Marta Bartoszewicz.

Miasto wysunęło swoją kontrpropozycję dla oferty spółdzielni:

„Zaproponowaliśmy alternatywne rozwiązanie, które polegało na stworzeniu w centrum monitoringu podglądu z kamer monitoringu „Pojezierza” wraz z możliwością bezpośredniego kontaktu ich operatora z obsługą monitoringu miasta” – mówi rzeczniczka – „ale to rozwiązanie nie zostało przez władze spółdzielni zaaprobowane i nie podjęto z nami żadnych rozmów w tej sprawie”

Spółdzielnia odpowiada na te zarzuty:

„Ze strony Pana Prezydenta padła propozycja stworzenia w centrum monitoringu stanowiska podglądu obrazu z kamer spółdzielni. Niestety z tego rozwiązania nie mogliśmy skorzystać ze względu na konieczność zatrudnienia operatorów kamer, którzy byliby w stałej łączności z Centrum Monitoringu. Uznaliśmy, że utworzenie dwóch Centrów Monitoringu w mieście (wliczając w to spółdzielnię) jest działaniem pozbawionym sensu ekonomicznego i dublowaniem wykonywanych czynności” – informuje Zastępca Prezesa ds. Technicznych SM „Pojezierze”, Andrzej Mróz.

„Wyjaśniam, że nie jest statutowym i ustawowym obowiązkiem spółdzielni, w przeciwieństwie do Gminy, zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców i ponoszenie kosztów z tym związanych (np. poprzez zatrudnienie dodatkowych pracowników). Pomimo tego, jako wkład własny w podniesienie bezpieczeństwa miasta spółdzielnia zaoferowała podłączenie własnego monitoringu (bez konieczności ponoszenia kosztów inwestycyjnych przez Gminę) do systemu monitoringu miasta” – dodał.

 

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Lubię to 2
Nie lubię 1

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

1
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x