fbpx
-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 17 stycznia, 2022
reklama

Załatw sprawę z urzędem skarbowym bez wychodzenia z domu, a konieczną wizytę umów wcześniej

reklama
reklama

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że urzędy skarbowe realizują swoje zadania tak jak dotychczas i zachęca ze względu bezpieczeństwa do korzystania ze zdalnych form kontaktu.

„Obecna sytuacja epidemiczna wymaga od Krajowej Administracji Skarbowej, aby zapewnić klientom i pracownikom jak największy komfort załatwiania spraw urzędowych przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa. Apeluję, by jak najwięcej spraw załatwiać online, zwłaszcza że możliwości w tym zakresie są naprawdę szerokie. Jeśli jednak jest konieczna wizyta w urzędzie, umawiajmy się na nią z wyprzedzeniem przez internet lub telefonicznie. Dzięki temu skutecznie zadbamy o bezpieczeństwo swoje i innych” – mówi Szef KAS Magdalena Rzeczkowska.

Na stronie podatki.gov.pl/usługi-online przedsiębiorcy i wszyscy podatnicy w jednym miejscu znajdą m.in. linki do elektronicznych zeznań podatkowych, zaświadczeń, jednolitego pliku kontrolnego (JPK), wniosków o ustanowienie i odwołanie pełnomocnika czy karty podatkowej. Pamiętaj: jeśli nie znajdziesz interesującej cię sprawy, możesz napisać pismo ogólne do urzędu przez ePUAP i podpisać je profilem zaufanym lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

Plansza Umow wizyte 4
Autor zdjęcia: KAS
reklama

Sprawne rozliczanie podatków lub korekty bez wizyty w urzędzie skarbowym umożliwiają również znane e-usługi Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), czyli Twój e-PIT i e-Deklaracje, dostępne na podatki.gov.pl

Czytaj też:  Bukmacher podaje, kiedy ruszy budowa dworca w Olsztynie

Więcej informacji na temat rozliczeń znajduje się na stronach internetowych poszczególnych izb administracji skarbowych i urzędów skarbowych.

Informacji podatkowych i celnych przez telefon udziela także Krajowa Informacja Skarbowa:

· 22 330 03 30 (z telefonów komórkowych)

· 801 055 055 (z telefonów stacjonarnych)

· +48 22 330 03 30 (z zagranicy)

od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00.

Aby otrzymać informację na temat cła lub podatków na adres e-mail, zadaj pytanie na podatki.gov.pl

W wyjątkowych sytuacjach, w których nie możesz załatwić sprawy przez e-usługi, możliwa jest wizyta w urzędzie skarbowym – pod warunkiem jej wcześniejszego umówienia przez internet lub telefon. Najprościej zrobić to przez internet za pomocą elektronicznego formularza dostępnego na podatki.gov.pl lub telefonicznie pod numerami, które są dostępne na stronach internetowych urzędów skarbowych.

Instruktaż jak umówić wizytę w urzędzie skarbowym:

Klienci będą przyjmowani z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Prosimy o stosowanie się do zaleceń zamieszczonych w siedzibach urzędów.

Źródło: KAS

Zobacz też: PIT 2021 – którą deklarację wybrać? Do kiedy złożyć?