fbpx
14 C
Olsztyn
poniedziałek, 12 kwietnia, 2021
reklama

Z powodu koronawirusa zmarł były wiceprezydent Olsztyna

reklama

Z powodu zakażenia koronawirusem w wieku 70 lat zmarł Zbigniew Zysk, który w latach 1990 – 1994 pełnił funkcję wiceprezydenta Olsztyna, był też posłem II kadencji Sejmu z ramienia Unii Pracy. O śmierci Zyska poinformowała  jego córka Anna Sobota.

Anna Sobota poinformowała, że Zbigniew Zysk ostatni tydzień życia spędził w szpitalu uniwersyteckim w Olsztynie. Korzystał tam z tlenoterapii i był podłączony do respiratora.

„Tata był człowiekiem aktywnym zawodowo, jako biegły z zakresu budownictwa sporządzał opinie dla sądów, jeździł na rozprawy, zajmował się wyceną nieruchomości. Bardzo chciał wyzdrowieć, wsiadając do karetki mówił, że za kilka dni będzie ozdrowieńcem” – powiedziała córka zmarłego.

reklama

Zbigniew Zysk był rodowitym olsztynianinem, urodził się w tym mieście w 1950 roku. W latach 80. był wiceprezesem zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Pojezierze”.

Działał w Stronnictwie Demokratycznym, z ramienia którego sprawował funkcję wiceprzewodniczącego Miejskiej Rady Narodowej (1988–1990).

W latach 1990–1994 pełnił funkcję wiceprezydenta Olsztyna. „Tata inicjował budowę wielu boisk sportowych przy szkołach, uczestniczył w zakładaniu straży miejskiej” – powiedziała  Sobota. Dodała, że ojciec nawet po latach odbierał telefony od mieszkańców miasta, którzy radzili się go w różnych sprawach.

„Był uczynny, zawsze wszystkich wysłuchiwał. Tata był dobrym człowiekiem” – opowiedziała córka zmarłego.

W II kadencji Sejmu Zysk był posłem z ramienia Unii Pracy.

Przeczytaj także:

reklama
źródłoPAP

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: