-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Olsztyn. Kierowcy i diagnosta oskarżeni ws. „lewych przeglądów” pojazdów

WiadomościOlsztyn. Kierowcy i diagnosta oskarżeni ws. "lewych przeglądów" pojazdów

Do Sądu Rejonowego w Olsztynie skierowano akt oskarżenia przeciwko diagnoście i dwóm jego klientom, podejrzanym o łapownictwo w zamian za potwierdzenie sprawności technicznej pojazdów – poinformowała w czwartek warmińsko-mazurska policja.

reklama

Według policji, 64-letni diagnosta podstemplował dowody rejestracyjne pieczęcią potwierdzającą sprawność samochodów i motoroweru, bez przeprowadzenia badania technicznego czy nawet obejrzenia pojazdów. Został oskarżony o przyjęcie łapówek i poświadczenie nieprawdy. Za przyjęcie korzyści majątkowej w związku z pełnieniem funkcji publicznej grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Aktem oskarżenia objęto też dwóch właścicieli pojazdów, którzy w zamian za wpis w dowodzie rejestracyjnym mieli wręczyć diagnoście korzyść majątkową. Jak podała policja, ich pojazdy nie były nawet na stacji kontroli pojazdów. Podejrzanym o przestępstwo przekupstwa 36-latkowi i 40-latkowi grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

reklama

„Wielu właścicieli pojazdów nie ma pojęcia o tym, jakie konsekwencje mogą ich spotkać za tzw. +załatwienie+ przeglądu technicznego swojego pojazdu. Coraz częściej policjanci z ruchu drogowego patrzą na ręce diagnostów oraz klientów stacji diagnostycznych, którzy omijając obowiązujące przepisy dążą do wpisu w dowodzie rejestracyjnym o pozytywnym wyniku badań technicznych” – powiedział oficer prasowy olsztyńskiej policji podkom. Rafał Prokopczyk.

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne