fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 23 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Protestujące kobiety zablokowały rondo w Olsztynie tańcząc Poloneza

Wiadomości Protestujące kobiety zablokowały rondo w Olsztynie tańcząc Poloneza

Protest w Olsztynie rozpoczął się przy Wysokiej Bramie. Zebrało się tam ok. 200 osób, które chodnikami przeszły m.in. przez ul. Partyzantów, Dworcową. W czasie marszu dołączyli kolejni uczestnicy, w sumie w najliczniejszym momencie grupa liczyła ok. 500 osób. Na czele niesiono baner „Wybór nie zakaz”.

Podczas środowego marszu, protestującym udało się wstrzymać ruch na olsztyńskim rondzie. Dokonali tego tańcząc przy tym poloneza.

To już drugi tydzień fali protestów, która zalała kraj po decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. W Olsztynie również regularnie odbywają się marsze, protesty i manifestacje. Pisaliśmy o nich tutaj:

Tak jak zapowiadano, w środę (04.11) odbył się kolejny spacer po Olsztynie: Fotorelacja z środowych protestów kobieta. W trakcie całego wydarzenia, po dojściu do ronda ciągnącego się w al. Piłsudskiego w Olsztynie, ruch na rondzie został wstrzymany przez protestujących, którzy zaczęli symbolicznie tańczyć poloneza. Aktualnie jest to często powtarzający się motyw na manifestacjach w całym kraju.

 

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

6 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


6 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

6
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x