fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 3 grudnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Kolejny punkt do pobierania wymazów w Olsztynie

Koronawirus Kolejny punkt do pobierania wymazów w Olsztynie

Żołnierze 45 batalionu lekkiej piechoty w Olsztynie przy wsparciu kompanii logistycznej 4.W-MBOT przygotowali punkt Drive Thru, w którym pobierane są wymazy. Wojsko zaangażowane jest dotychczas w 225 punktach w całym kraju. Na Warmii i Mazurach takich punktów wspieranych przez żołnierzy 4. Warmińsko- Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej jest łącznie 29. Utrzymywane są także mobilne zespoły wymazowe do pobierania próbek, które działają m. in. w domach pomocy społecznej, placówkach opiekuńczych oraz środowiskach domowych.

Punkt Drive Thru przy Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego na parkingu przy ul. Obitza jest jednym z dwóch stałych punktów w Olsztynie, ale pierwszym przystosowanym tylko dla poruszających się autem. Punkt obsługiwany przez żołnierzy 45 blp działa 7 dni w tygodniu w godzinach od 10 do 14.

Terytorialsi zwiększają zaangażowanie w walce z COVID-19 w obszarze pobierania wymazów, by odciążyć stacje sanitarno-epidemiologiczne oraz szpitale. Do punktu Drive Thru kierowani są wszyscy, którzy posiadają wskazanie do badania na obecność wirusa SARS Cov 2 wystawione przez lekarza rodzinnego, szpital lub stacje sanitarno- epidemiologiczną.

Cały czas żołnierze – ratownicy Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy są kierowani na specjalistyczne szkolenia, po których ukończeniu będą mogli pobierać wymazy i tym samym wzmacniać już działające zespoły wymazowe oraz pomagać w opiece nad pacjentami czy też wspierać administrację służb medycznych i sanitarnych. W tym tygodniu szeregi zespołów wymazowych zasiliło kolejnych 50 Terytorialsów z Warmii i Mazur, którzy takie specjalistyczne szkolenie przeszli. Łącznie do działań w punktach wymazowych na terenie Warmii i Mazur gotowych jest blisko 150 wykwalifikowanych żołnierzy 4. W-MBOT.

Źródło: WOT

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

7-letni Bruno z Olsztyna walczy z rakiem. Nie ma wiele czasu

Bruno Pressler-Wigura z Olsztyna toczy swoją trzecią walkę z nowotworem. Stosowana do tej pory chemioterapia nie przyniosła efektów. Link do zbiórki: www.siepomaga.pl/bruno Bruno to 7-latek z...

Noc Naukowców z EIT Food

27 listopada już po raz 15. będziemy obchodzić Europejską Noc Naukowców! Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie...

Nie musisz dłużej obawiać się o tlen. W Olsztynie powstało Pogotowie Tlenowe

Szpitale nie są w stanie zapewnić każdemu dostępu do tlenu. Na szczęście Pogotowie Tlenowe, które funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu...

Przeczytaj także:

1
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x