fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 3 grudnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warmińsko-mazurskie. Wiadomo gdzie będą zlokalizowane szpitale tymczasowe

Wiadomości Warmińsko-mazurskie. Wiadomo gdzie będą zlokalizowane szpitale tymczasowe

Szpitale tymczasowe dla pacjentów z SARS-CoV-2 będą zlokalizowane na Warmii i Mazurach w Nidzicy i Szczytnie. W sumie przygotowywanych będzie tam 120 miejsc dla pacjentów- podał w czwartek rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek.

Wskazał, że zapadły już decyzje i można oficjalnie podać, iż szpitale tymczasowe dla pacjentów mają dwie lokalizacje. 50 miejsc przygotowywanych jest w szpitalu powiatowym w Nidzicy, w nowym budynku placówki a 70 miejsc powstanie w szpitalu powiatowym w Szczytnie, także w nowej bryle placówki.

Dodał, że trwają jeszcze ustalenia dotyczące trzeciego miejsca, gdzie będzie znajdował się szpital tymczasowy, ale na razie nie podał, o jaką miejscowość chodzi.

„Powstające placówki znajdują się w budynkach szpitali, a nie w halach. Zatem miejsca wydają się lepsze dla pacjentów” – podkreślił Guzek. Dodał, że dwie lokalizacje szpitali tymczasowych są bardziej racjonalne. Województwo warmińsko-mazurskie jest rozległe, zatem jak wskazał, dotarcie pacjenta do nich będzie szybsze.

Podał, że szpitale tymczasowe w Szczytnie i Nidzicy mogą powstać do połowy listopada. Obecnie trwa gromadzenie infrastruktury medycznej, specjalistycznego sprzętu i starania o sprowadzenie kadry medycznej.

W czwartek na Warmii i Mazurach odnotowano rekordową liczbę zakażonych – 525 osób. Najwięcej w Elblągu (50 osób), Olsztynie (44 osoby) oraz w powiatach giżyckim i ostródzkim, w każdym z nich po 41 osób. Zmarło 5 osób w wieku od 63 lat do 89 lat. W sumie od początku pandemii na Warmii i Mazurach zmarły 92 osoby.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

7-letni Bruno z Olsztyna walczy z rakiem. Nie ma wiele czasu

Bruno Pressler-Wigura z Olsztyna toczy swoją trzecią walkę z nowotworem. Stosowana do tej pory chemioterapia nie przyniosła efektów. Link do zbiórki: www.siepomaga.pl/bruno Bruno to 7-latek z...

Noc Naukowców z EIT Food

27 listopada już po raz 15. będziemy obchodzić Europejską Noc Naukowców! Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie...

Nie musisz dłużej obawiać się o tlen. W Olsztynie powstało Pogotowie Tlenowe

Szpitale nie są w stanie zapewnić każdemu dostępu do tlenu. Na szczęście Pogotowie Tlenowe, które funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu...

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x