fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 8 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Nowy termin wniosków o granty dla mikro i małych przedsiębiorców

Wiadomości Nowy termin wniosków o granty dla mikro i małych przedsiębiorców

Od 4 do 10 listopada miko i mali przedsiębiorcy z woj. warmińsko-mazurskiego, których firmy ucierpiały w wyniku pandemii będą mogli składać wnioski o bezzwrotne granty. Poprzedni konkurs unieważniono argumentując, że przedsiębiorcy nie mieli równych szans.

Informacje związane z naborem wniosków dla mikro i małych przedsiębiorców zamieszczono na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie i operatora konkursu – Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (WMARR).

W regulaminie czytamy, że wnioski będą przyjmowane od godz. 8 rano 4 listopada do godz. 8 rano 10 listopada. „Wnioski o grant mogą być składane w wersji elektronicznej za pomocą Generatora Wniosków o grant” – czytamy w internetowym komunikacie.

Jest to drugi nabór wniosków w tym programie. Poprzedni konkurs, który odbył się na początku miesiąca unieważniono. Trwał on nieco ponad 3 minuty i nie wszyscy chętni mogli złożyć wnioski, ponieważ zawiesiła się strona WMARR, która była jedną z dwóch możliwych stron do aplikowania. Oburzyło to przedsiębiorców i polityków PiS.

Anulując konkurs Agencja przyznała, że przedsiębiorcy nie mieli równych szans na aplikowanie o pieniądze.

W czasie pierwszego naboru udało się złożyć wnioski ponad 1,5 tys. przedsiębiorców, głównie samozatrudnionych.

Pieniądze na bezzwrotne wsparcie dla mikro i małych przedsiębiorców pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa, w sumie do podziału jest blisko 40 mln zł. Minimalna wartość pomocy bezzwrotnej to 23,5 tys. zł w przypadku jednoosobowej działalności, a w przypadku przedsiębiorstwa zatrudniającego 49 pracowników – 164,7 tys. zł. Do aplikowania o pieniądze uprawnionych jest w regionie blisko 115 tys. przedsiębiorstw.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x