fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 24 listopada, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Terytorialsi wspierają seniorów

Wiadomości Terytorialsi wspierają seniorów

Żołnierze włączają się w pomoc osobom starszym, którym epidemia koronawirusa utrudnia samodzielne funkcjonowanie. Żołnierze WOT dostarczają posiłki dla podopiecznych placówki Polskiego Związku Niewidomych Środowiskowego Domu Samopomocy „Dedal” w Olsztynie. A to dopiero początek!

Terytorialsi wspierają seniorów
Autor zdjęcia: 4.W-MBOT

Nasze działania od początku pandemii skupiamy na zapobieganiu roznoszeniu się tej choroby, m. in. poprzez roznoszenie posiłków osobom potrzebującym. Zaznaczę, że podczas operacji „Odporna Wiosna” na samym początku pandemii żołnierze WOT dostarczali każdego dnia takie posiłki w całym województwie.

Terytorialsi docierają z pomocą do kombatantów, osób starszych, jak również przebywających na kwarantannie. Dodatkowo uruchomili platformę, dzięki której zbierane są wnioski o wsparcie działań przeciwkryzysowych samorządów, systemu ochrony zdrowia, służb sanitarnych, ośrodków pomocy społecznej i innych instytucji.
Osoby starsze, którym na co dzień doskwiera samotność z ogromną radością, uśmiechem i wdzięcznością witali żołnierzy Obrony Terytorialnej. Kilka chwil wspólnej rozmowy okazało się być najlepszym lekarstwem na przetrwanie czasu epidemii.

Terytorialsi wspierają seniorów
Autor zdjęcia: 4.W-MBOT

Terytorialsi wspierają seniorów
Autor zdjęcia: 4.W-MBOT

Terytorialsi wspierają seniorów
Autor zdjęcia: 4.W-MBOT

Terytorialsi wspierają seniorów
Autor zdjęcia: 4.W-MBOT

Źródło: 4.W-MBOT

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


2 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Noc Naukowców z EIT Food

27 listopada już po raz 15. będziemy obchodzić Europejską Noc Naukowców! Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie...

Nie musisz dłużej obawiać się o tlen. W Olsztynie powstało Pogotowie Tlenowe

Szpitale nie są w stanie zapewnić każdemu dostępu do tlenu. Na szczęście Pogotowie Tlenowe, które funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu...

Bezpłatna pomoc dla osób ukaranych w olsztyńskich protestach

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Olsztynie postanowiła włączyć się w pomoc osobom ukaranym mandatami w trakcie protestów, oferując im nieodpłatną pomoc prawną. Protesty i manifestacje...

Przeczytaj także:

2
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x