fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 24 lutego, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

PILNE! Tymczasowy areszt wobec obywatela Gruzji podejrzanego o dokonanie zabójstwa Filipa

Wiadomości PILNE! Tymczasowy areszt wobec obywatela Gruzji podejrzanego o dokonanie zabójstwa Filipa

W dniu 26 października 2020r. w godzinach wieczornych na wniosek Prokuratora Rejonowego Olsztyn-Południe w Olsztynie, Sąd Rejonowy w Olsztynie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 32-letniego wobec obywatela Gruzji podejrzanego o zabójstwo.

Do tragicznego zdarzenia doszło w dniu 18 października 2020r. w Olsztynie przy ul. Krasickiego.

– Należy nadmienić iż szczegółowe okoliczności i przebieg zdarzenia są nadal ustalane. Natomiast dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy Policji z Wydziału do Wałki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu KMP w Olsztynie, zatrzymano w dniu 24 października 2020r. we Wrocławiu obywatela Gruzji Aslani L., któremu wczoraj prokurator przestawił zarzut zabójstwa z art. 148§łkk. – poinformował rzecznik prokuratury.

Morderca Filipa schwytany? Dotarliśmy do informacji kim jest zatrzymany mężczyzna

Mężczyźnie zarzucono zadanie sześciu uderzeń nożem w okolicę lewej strony pleców, które to obrażenia spowodowały uszkodzenie płuca i ostrą niewydolność krążeniowo-oddechową, skutkującą śmiercią pokrzywdzonego w dniu 22.10.2020.r w Szpitalu.
Podejrzany przyznał się do dokonania zarzucanego mu przestępstwa i odmówił udzielenia wyjaśnień.

Morderca Filipa schwytany? Dotarliśmy do informacji kim jest zatrzymany mężczyzna

Sąd, nie przesądzając o winie podejrzanego, uznał, że dotychczas zgromadzony w sprawie przez śledczych materiał dowodowy wskazuje na duże prawdopodobieństwo, że podejrzany  mógł popełnić zarzucaną mu zbrodnię. W ocenie Sądu, z uwagi na grożącą podejrzanemu surową karę pozbawienia wolności, zachodzi realna obawa, że Aslani L. przebywając na wolności może w sposób bezprawny utrudniać prokuratorskie śledztwo, w szczególności poprzez próbę ucieczki z kraju bądź ukrywania się przed organami ścigania, jak również mataczenie. Tym bardziej, że nie ma on w kraju miejsca stałego pobytu.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Lubię to 1
Nie lubię 1

3 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


3 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

3
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x