-2 C
Olsztyn
wtorek, 28 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Nowa organizacja ruchu na Wszystkich Świętych

OlsztynNowa organizacja ruchu na Wszystkich Świętych

W związku z uroczystościami Wszystkich Świętych od przyszłego czwartku (30.10) zmieniona zostanie organizacja ruchu w mieście.

reklama

Zmiany będą obowiązywać od czwartku od godziny 23.30 do poniedziałku (3.11) do ok. godz. 4 nad ranem. Zmienią się również trasy autobusów komunikacji miejskiej.

Cmentarz przy ul. Wadąskiej (Dywity)

reklama

Kierowcy jadący w kierunku największej olsztyńskiej nekropolii muszą pamiętać, że ulica Wadąska od skrzyżowania z al. Wojska Polskiego będzie w okresie Wszystkich Świętych drogą jednokierunkową aż do Kieźlin. Tylko od strony al. Wojska Polskiego będzie można dojechać własnym autem aż pod cmentarz. Od strony ul. Jagiellońskiej będzie można dojechać tylko do Kieźlin. Tu trzeba zostawić samochody. Dojazd do cmentarza od tej strony będzie możliwy wyłącznie środkami komunikacji miejskiej (szczegóły w rozkładach jazdy). Na odcinku ul. Wadąskiej od pętli autobusowej przy cmentarzu do Kieźlin będzie ruch dwukierunkowy, ale wyłącznie dla pojazdów komunikacji miejskiej.

Cmentarz przy ul. Poprzecznej

reklama

Do cmentarza przy ulicy Poprzecznej będzie można dojechać ulicą Marii Zientary-Malewskiej i od ulicy Borowej. Ul. Zientary-Malewskiej od skrzyżowania z ul. Cichą do skrzyżowania z ul. Poprzeczną będzie drogą jednokierunkową (możliwość przejazdu wyłącznie w kierunku do Poprzecznej). Cicha będzie wyłączona z ruchu. Ulicą będą mogły poruszać się jedynie osoby mieszkające przy tej ulicy, autobusy komunikacji miejskiej, taksówki i służby miejskie. Jednokierunkowa będzie również ul. Poprzeczna (możliwy przejazd od Zientary-Malewskiej do Jagiellońskiej). Ulica A. Erdmanowej będzie udostępniona wyłącznie pieszym. Tam też będą ustawione stoiska ze zniczami. Inny dojazd do cmentarza będzie możliwy od strony północnej od ul. Borowej. Będzie ona jednokierunkowa. Na skrzyżowaniu z ul. Erdmanowej trzeba będzie skręcić w lewo w stronę ul. Wiosennej.

Ważne: kierowcy, którzy zdecydują się na poruszanie samochodem w sąsiedztwie olsztyńskich cmentarzy, muszą zachować szczególną ostrożność ze względu na dużo większy niż zwykle ruch pieszych, ale też samochodowy. Ponadto poza wymienionymi zmianami w organizacji ruchu, pojawi się wiele nowych znaków np. ograniczających możliwość zatrzymywania się, zakazujących ruchu, wjazdu lub skręcania.

red

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia