fbpx
20 C
Olsztyn
czwartek, 21 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Ogrzewanie domu na podczerwień przy braku strat ciepła

Materiał zewnętrznyOgrzewanie domu na podczerwień przy braku strat ciepła

Ogrzewanie domu na podczerwień to jedna z możliwych opcji do wyboru. Ci, którzy nie są jeszcze do końca przekonani, którą instalację zamówić, wiele przemawia na korzyść podczerwonego systemu ogrzewania. Przede wszystkim jest on niezwykle wydajny, a zarazem korzystnie z niego nie pociąga za sobą większych wydatków, niż wtedy, gdy użytkuje się tradycyjne instalacje grzewcze.

reklama

Ogrzewanie na podczerwień bez opcji spalania

Ogrzewanie na podczerwień jest bardzo komfortowe i to z wielu różnych przyczyn. Właściciele domów jednorodzinnych mogą ucieszyć się na myśl, że jeśli wybiorą właśnie taki system ogrzewania, nie będą musieli martwić się przechowywanie opału. Ogrzewanie to działa w pełni sprawnie i skutecznie, gdy tylko jest podłączone do gniazdka zasilającego. Zatem jest to wyjątkowe minimum, jakie trzeba spełnić, by taka instalacja mogła z powodzeniem pracować, by ogrzać daną powierzchnię.

reklama

Zarazem jest to wyjątkowo skuteczna technologia, ponieważ dzięki niej nie odczuje się strat ciepła, ani w sposób fizyczny, ani finansowy. Wybierając ten system grzewczy, można w znacznym stopniu podwyższyć jakość użytkowania poszczególnych pomieszczeń. Poza tym ciepło, które wytwarzają fale elektromagnetyczne, jest bardziej odczuwalne, niż to, które pochodzi z tradycyjnego systemu grzewczego. Fale przenikają przez przedmioty i istoty żywe i w momencie zetknięcia z nimi, uwalnia się ciepło.

Ogrzewanie elektryczne na podczerwień utrzymuje temperaturę

reklama

Decydując się na ogrzewanie elektryczne na podczerwień, nie trzeba obawiać się o to, że temperatura na przykład wzdłuż jednej ściany pokoju będzie wyższa, a wzdłuż sąsiedniej niższa. Oprócz tego, że nie doświadczy się nierówności pod tym względem, warto dodać, że instalacja dobrze utrzymuje temperaturę w pomieszczeniu na danym poziomie. Zatem jest to system, który doskonale się sprawdza, niezależnie od tego, jaki metraż ma dana przestrzeń, ani jak jest usytuowana względem wpadających do jej wnętrza promieni słonecznych.

Zwykle temperatura odczuwalna jest wyższa o trzy stopnie od tej rzeczywistej. Wynika to już ze wspomnianej wyżej zasady oddziaływania fal elektromagnetycznych na poszczególne przedmioty, osoby, czy zwierzęta, które znajdują się w ich zasięgu. Z uwagi na to, że temperatura jest stała, nie trzeba dokupywać żadnego dodatkowego rozwiązania, które pozwoliłoby uzyskać preferowaną wartość temperatury we wnętrzu. Stała wartość jest szczególnie pożądana wszędzie tam, gdzie na przykład znajduje się strefa mokra, a więc w łazience, kuchni, pralni, bądź suszarni

reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Uwaga
22 października 2020 16:23

Miałem okazję kiedyś tego używać. Straszny bubel to ogrzewanie. Miało promieniować w dół a działało beznadziejnie. Straszna lipa nie polecam nikomu. Gorszego ogrzewania nigdy nie widziałem. Bzdura!!!!!!

Polecane
Ogłoszenia