9 C
Olsztyn
piątek, 2 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Szpital polowy w każdym mieście wojewódzki. Gdzie powstanie w Olsztynie?

WiadomościSzpital polowy w każdym mieście wojewódzki. Gdzie powstanie w Olsztynie?

Prezydent Piotr Grzymowicz przyznał, że sala sportowa w szkole mogłaby się do tego nadać.

reklama

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował w poniedziałek, że resort przygotowuje koncepcję szpitali tymczasowych dla chorych na COVID-19 w miastach wojewódzkich. Szpitale tymczasowe mają dopełnić istniejącą infrastrukturę w zakresie zwiększenia dostępności łóżek.

Pierwszy taki szpital, którego budowa już się rozpoczęła, powstanie w Warszawie na Stadionie Narodowym. W początkowym etapie ma się tam znaleźć 500 łóżek, z czego 50 przeznaczonych do intensywnej terapii. Docelowo szpital będzie mógł zostać rozwinięty do tysiąca miejsc. Szpital na Stadionie Narodowym będzie filią Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA przy ulicy Wołoskiej. Mazowsze to jedno z województw, w którym notowane są najwyższe liczby dobowych potwierdzonych zakażeń koronawirusem.

reklama
Zespół Szkół Rolniczych w Smolajnach w trosce o piękno krajobrazu

Koronawirus bije rekordy na Warmii i Mazurach. Kwarantanna, ilość zakażeń i ilość zgonów nie była tak duża od początku pandemii. Władze Olsztyna chcą zabezpieczyć się przed dalszym rozwojem wirusa, zamierzają otworzyć szpital polowy dla pacjentów z COVID-19.

Jak donosi Wyborcza Olsztyn, początkowo przymierzano się do hali Uranii, ta jednak została odrzucona, przez wzgląd na stan techniczny. Potrzebny zatem będzie równie duży obiekt, który jest aktualnie pusty i będzie można go wykorzystać przez dłuższy czas. Prezydent Piotr Grzymowicz w rozmowie z dziennikarzem Wyborczej przyznał, że sala sportowa w szkole wydaje się być dobry pomysłem:

reklama

„Obecnie ze względu na wprowadzenie zdalnej nauki w szkołach średnich i opuszczenie budynków szkolnych rozważamy uruchomienie takiego szpitala właśnie na terenie jednej z takich placówek, a dokładnie w sali sportowej”.

Przypomnijmy, że w Olsztynie ma również powstać oddział covidowy, o czym pisaliśmy tutaj: Szpital covidowy w Olsztynie przesądzony?.

45 lat doskonałości — Elektronik świętuje jubileusz
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
Zespół Szkół Rolniczych w Smolajnach w trosce o piękno krajobrazu
Szkoła Podstawowa nr 29 ma już 30 lat