20 C
Olsztyn
poniedziałek, 15 lipca, 2024
reklama

Linie lotnicze Wizz Air i Ryanair wstrzymały loty z lotniska w Szymanach

OlsztynLinie lotnicze Wizz Air i Ryanair wstrzymały loty z lotniska w Szymanach

Linie lotnicze Wizz Air i Ryanair wstrzymały loty z lotniska Olsztyn Mazury w Szymanach do Londynu. Z powodu konieczności poddawania się przez przybywających z Polski do Londynu 14-dniowej kwarantannie znacznie spadła liczba pasażerów tych lotów – poinformował rzecznik prasowy lotniska w Szymanach Dariusz Naworski.

reklama

Naworski poinformował, że jako pierwsze loty z Szyman zawiesiły linie Wizz Air, które realizowały połączenia do Londyn Luton. Loty te zawieszono do 13 listopada.

“Ryanair zdecydował o zawieszeniu lotów do/z Londynu Stansted w okresie od 20 do 24 października” – dodał Naworski. Poinformował, że samoloty na tej trasie notowały połowę obłożenia. “Na razie ta linia nie zapowiada zmian, ale sytuacja jest bardzo dynamiczna” – poinformował Naworski.

reklama

Rzecznik lotniska w Szymanach podkreślił, że decyzje obu przewoźników to odpowiedź na wprowadzenie od 3 października obowiązku poddania się 14-dniowej kwarantannie dla wszystkich pasażerów przylatujących z Polski do Wielkiej Brytanii.

“Drastycznie ograniczyło to popyt i sprzedaż biletów na tych trasach” – poinformował rzecznik prasowy lotniska w Szymanach.

Bez przeszkód realizowane są na razie loty z Szyman do Niemiec. “Na dziś Warmia i Mazury nie są wpisane na niemiecką listę regionów, z których przylot pasażerów obliguje ich do obywania kwarantanny” – wyjaśnił Naworski.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane