fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 26 lutego, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Linie lotnicze Wizz Air i Ryanair wstrzymały loty z lotniska w Szymanach

Wiadomości Linie lotnicze Wizz Air i Ryanair wstrzymały loty z lotniska w Szymanach

Linie lotnicze Wizz Air i Ryanair wstrzymały loty z lotniska Olsztyn Mazury w Szymanach do Londynu. Z powodu konieczności poddawania się przez przybywających z Polski do Londynu 14-dniowej kwarantannie znacznie spadła liczba pasażerów tych lotów – poinformował rzecznik prasowy lotniska w Szymanach Dariusz Naworski.

Naworski poinformował, że jako pierwsze loty z Szyman zawiesiły linie Wizz Air, które realizowały połączenia do Londyn Luton. Loty te zawieszono do 13 listopada.

„Ryanair zdecydował o zawieszeniu lotów do/z Londynu Stansted w okresie od 20 do 24 października” – dodał Naworski. Poinformował, że samoloty na tej trasie notowały połowę obłożenia. „Na razie ta linia nie zapowiada zmian, ale sytuacja jest bardzo dynamiczna” – poinformował Naworski.

Rzecznik lotniska w Szymanach podkreślił, że decyzje obu przewoźników to odpowiedź na wprowadzenie od 3 października obowiązku poddania się 14-dniowej kwarantannie dla wszystkich pasażerów przylatujących z Polski do Wielkiej Brytanii.

„Drastycznie ograniczyło to popyt i sprzedaż biletów na tych trasach” – poinformował rzecznik prasowy lotniska w Szymanach.

Bez przeszkód realizowane są na razie loty z Szyman do Niemiec. „Na dziś Warmia i Mazury nie są wpisane na niemiecką listę regionów, z których przylot pasażerów obliguje ich do obywania kwarantanny” – wyjaśnił Naworski.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x