fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 27 listopada, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warmińsko-Mazurskie. Trwa analiza wariantów lokalizacji szpitala tymczasowego

Wiadomości Warmińsko-Mazurskie. Trwa analiza wariantów lokalizacji szpitala tymczasowego

Rozpatrujemy różne warianty możliwej lokalizacji szpitala tymczasowego dla pacjentów z koronawirusem – poinformował rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek. Zaznaczył, że za wcześnie, by mówić o szczegółach.

Według Guzka w tej chwili nie została jeszcze ustalona konkretna lokalizacja dla szpitala tymczasowego w woj. warmińsko-mazurskim.

„Na razie sprawdzamy różne możliwości. Jesteśmy na etapie przygotowań, konkretów na razie nie mogę podać” – powiedział.

Przypomniał, w regionie na bieżąco poszerzana jest baza łóżek dla pacjentów z COVID-19 w istniejących szpitalach, a kolejne zwiększenie liczby takich łóżek ma nastąpić w najbliższą środę.

O tym, że premier Morawiecki wydał polecenie przygotowania planów budowy szpitali tymczasowych w każdym mieście wojewódzkim, w pierwszej kolejności w woj. mazowieckim, małopolskim i wielkopolskim, poinformował w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Według danych służb wojewody warmińsko-mazurskiego na początku tygodnia w województwie były zajęte 173 łóżka z 508 łóżek przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19. W sumie w regionie zarezerwowano 31 respiratorów dla takich chorych, a zajętych jest 16 tych urządzeń.

W poniedziałek na Warmii i Mazurach przybyło 190 potwierdzonych zakażeń SARS-CoV-2, zmarły 4 osoby, a 53 wyzdrowiały.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Lubię to 1
Nie lubię 1
ŹródłoPAP

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

7-letni Bruno z Olsztyna walczy z rakiem. Nie ma wiele czasu

Bruno Pressler-Wigura z Olsztyna toczy swoją trzecią walkę z nowotworem. Stosowana do tej pory chemioterapia nie przyniosła efektów. Link do zbiórki: www.siepomaga.pl/bruno Bruno to 7-latek z...

Noc Naukowców z EIT Food

27 listopada już po raz 15. będziemy obchodzić Europejską Noc Naukowców! Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie...

Nie musisz dłużej obawiać się o tlen. W Olsztynie powstało Pogotowie Tlenowe

Szpitale nie są w stanie zapewnić każdemu dostępu do tlenu. Na szczęście Pogotowie Tlenowe, które funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu...

Przeczytaj także:

1
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x