fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 24 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Olsztyn w czerwonej strefie. Co to oznacza?

Koronawirus Olsztyn w czerwonej strefie. Co to oznacza?

Stolica Warmii i Mazur od soboty (17 października) znajdzie się w tzw. strefie czerwonej. To oznacza obowiązywanie bardziej restrykcyjnych zasad bezpieczeństwa.

W związku ze znacznym wzrostem zachorowań na COVID-19, rząd podjął decyzję o rozszerzeniu strefy o najbardziej zaostrzonym rygorze. W związku z tym w naszym mieście wprowadzone zostaną nowe zasady bezpieczeństwa, które będą dotyczyć gospodarki, życia społecznego, edukacji, kultury i sportu.

Wśród najważniejszych zmian są:
* ograniczenie liczby osób w placówkach handlowych (do pięciu na jedną kasę);
* punkty gastronomiczne będą działać między 6:00 a 21:00;
* zgromadzenia publiczne z udziałem maksymalnie 10 osób;
* zakaz organizacji imprez okolicznościowych (od 19.10);
* imprezy sportowe bez udziału publiczności, a kulturalne – do 25 proc. widzów;
* szkoły wyższe i ponadpodstawowe przechodzą na nauczanie zdalne.

[szczegółowe zasady – gov.pl]

Inne ograniczenia to m.in. zawieszenie działalności siłowni. Ograniczona zostanie także liczba miejsc w pojazdach komunikacji zbiorowej.

– W naszym przypadku dostępnych będzie 30 proc. wszystkich miejsc w autobusach lub tramwajach – informuje Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu. – Będziemy starać się najbardziej obciążone linie w godzinach szczytu wzmocnić dodatkowymi autobusami i tramwajami.

Nadal obowiązuje konieczność zasłaniania ust i nosa w przestrzeni zamkniętej (np. w sklepach, w komunikacji zbiorowej), a także w przestrzeni otwartej (na ulicy, na bulwarach, na cmentarzach). Obowiązkowe jest też utrzymania co najmniej 1,5-metrowej odległości między pieszymi.

– Apeluję o przestrzeganie wszystkich zasad – mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – Przede wszystkim tych, które dają szansę na ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa. Nasze, miejskie służby na bieżąco monitorują sytuację związaną z pandemią.

Źródło: Olsztyn.eu

Przeczytaj także:

Podziel się opinią
Lubię to 4
Nie lubię 1

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: