fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 5 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Olsztyn w czerwonej strefie. Co to oznacza?

Koronawirus Olsztyn w czerwonej strefie. Co to oznacza?

Stolica Warmii i Mazur od soboty (17 października) znajdzie się w tzw. strefie czerwonej. To oznacza obowiązywanie bardziej restrykcyjnych zasad bezpieczeństwa.

W związku ze znacznym wzrostem zachorowań na COVID-19, rząd podjął decyzję o rozszerzeniu strefy o najbardziej zaostrzonym rygorze. W związku z tym w naszym mieście wprowadzone zostaną nowe zasady bezpieczeństwa, które będą dotyczyć gospodarki, życia społecznego, edukacji, kultury i sportu.

Wśród najważniejszych zmian są:
* ograniczenie liczby osób w placówkach handlowych (do pięciu na jedną kasę);
* punkty gastronomiczne będą działać między 6:00 a 21:00;
* zgromadzenia publiczne z udziałem maksymalnie 10 osób;
* zakaz organizacji imprez okolicznościowych (od 19.10);
* imprezy sportowe bez udziału publiczności, a kulturalne – do 25 proc. widzów;
* szkoły wyższe i ponadpodstawowe przechodzą na nauczanie zdalne.

[szczegółowe zasady – gov.pl]

Inne ograniczenia to m.in. zawieszenie działalności siłowni. Ograniczona zostanie także liczba miejsc w pojazdach komunikacji zbiorowej.

– W naszym przypadku dostępnych będzie 30 proc. wszystkich miejsc w autobusach lub tramwajach – informuje Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu. – Będziemy starać się najbardziej obciążone linie w godzinach szczytu wzmocnić dodatkowymi autobusami i tramwajami.

Nadal obowiązuje konieczność zasłaniania ust i nosa w przestrzeni zamkniętej (np. w sklepach, w komunikacji zbiorowej), a także w przestrzeni otwartej (na ulicy, na bulwarach, na cmentarzach). Obowiązkowe jest też utrzymania co najmniej 1,5-metrowej odległości między pieszymi.

– Apeluję o przestrzeganie wszystkich zasad – mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – Przede wszystkim tych, które dają szansę na ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa. Nasze, miejskie służby na bieżąco monitorują sytuację związaną z pandemią.

Źródło: Olsztyn.eu

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Lubię to 4
Nie lubię 1

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

1
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x