26 C
Olsztyn
środa, 7 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Sąd bada sprawę motocyklisty obwinionego o potrącenie dziewczynki na przejeździe dla rowerzystów

WiadomościSąd bada sprawę motocyklisty obwinionego o potrącenie dziewczynki na przejeździe dla rowerzystów

Sąd Rejonowy w Olsztynie wyznaczył na dzień 22 października 2020 r. termin posiedzenia w sprawie Krystiana Z. obwinionego o potrącenie kilkuletniej dziewczynki na przejeździe dla rowerzystów przez skrzyżowanie ul. Bałtyckiej z al. Schumana w Olsztynie.

reklama

W dniu 3 sierpnia 2020 r. do Sądu Rejonowego w Olsztynie wpłynął wniosek Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie o ukaranie Krystiana Z. w związku ze zdarzeniem drogowym, do którego doszło w dniu 25 czerwca 2020 r. o godz. 16 na rondzie Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w Olsztynie, a konkretnie na skrzyżowaniu ul. Bałtyckiej z al. Schumana. Krystian Z. został obwiniony o to, że tego dnia, nie posiadając odpowiednich uprawnień, kierował na skrzyżowaniu ul. Bałtyckiej z al. Schumana niedopuszczonym do ruchu motocyklem Suzuki, a następnie nie ustąpił pierwszeństwa kilkuletniej dziewczynce znajdującej się na oznakowanej drodze dla rowerów.

Kierujący busem 19-latek nie żyje. W drugim aucie była kobieta w ciąży

W rezultacie obwiniony miał doprowadzić do potrącenia dziewczynki oraz zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu lądowym. Wraz z wnioskiem o ukaranie policja złożyła także wniosek o skazanie obwinionego bez przeprowadzenia rozprawy i wymierzenie mu kary grzywny w kwocie 800 zł. Sąd Rejonowy w Olsztynie w dniu 15 września 2020 r. postanowił uzależnić uwzględnienie wniosku Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie od dokonania w nim zmian poprzez wymierzenie obwinionemu kary grzywny w kwocie 1500 zł oraz orzeczenie środka karnego w postaci zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres jednego roku. Jednocześnie Sąd odroczył posiedzenie w tej sprawie do dnia 22 października 2020 r. (godz. 8.45, sala 136).

reklama

Źródło: Sąd Okręgowy Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Djdj
16 października 2020 19:03

Wina matki a nie jego

Popularne
Ogłoszenia
Tragiczny wypadek podczas prac ziemnych w Szczytnie. 59-latek nie żyje
Wypadek w gminie Kurzętnik: ranna osoba zabrana helikopterem