fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 24 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Rekordowa liczba zgonów i zakażeń na Warmii i Mazurach oraz w Polsce

Koronawirus Rekordowa liczba zgonów i zakażeń na Warmii i Mazurach oraz w Polsce

Mamy 6526 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusa z województw: mazowieckiego (1188), małopolskiego (1137), śląskiego (520), wielkopolskiego (508), łódzkiego (405), kujawsko-pomorskiego (356), pomorskiego (344), podkarpackiego (319), dolnośląskiego (315),lubelskiego (256), świętokrzyskiego (255), opolskiego (233), warmińsko-mazurskiego (196), zachodniopomorskiego (175), podlaskiego (174), lubuskiego (145).

196 zakażeń (2914):
36 Olsztyn;
34 Elbląg;
17 powiat iławski;
15 powiat olsztyński;
15 powiat ostródzki;
14 powiat kętrzyński;
12 powiat nidzicki;
10 powiat nowomiejski;
8 powiat działdowski;
6 powiat lidzbarski;
5 powiat bartoszycki;
4 powiat mrągowski;
4 powiat olecki;
3 powiat braniewski;
3 powiat elbląski;
3 powiat ełcki;
3 powiat gołdapski;
2 powiat giżycki;
2 powiat piski;

Ogniska: Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu, Dom Pomocy Społecznej w Kętrzynie, Szpital Miejski w Olsztynie.

50 wyzdrowiałych (1369):
12 Olsztyn,
10 powiat olsztyński,
8 powiat ostródzki,
6 powiat szczycieński,
4 powiat nowomiejski,
3 powiat mrągowski,
3 powiat braniewski,
2 powiat działdowski,
2 powiat giżycki.

6 zgonów (43):
kobieta lat 65, powiat działdowski, Szpital Kościerzyna;
mężczyzna lat 67, powiat ostródzki, DPS Szyldak;
mężczyzna lat 83, powiat iławski, szpital Ostróda;
mężczyzna lat 80, powiat iławski, szpital Ostróda;
mężczyzna lat 83, powiat iławski, szpital Ostróda;
kobieta lat 89, powiat nowomiejski, DPS Grodziczno;

Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Z powodu COVID-19 zmarło 11 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 105 osób.Liczba zakażonych koronawirusem: 141 804/3 217 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Przeczytaj także:

Podziel się opinią
Lubię to 1
Nie lubię 1

7 KOMENTARZE

 1. Oj robicie z igly widły. Prawda jest taka że i tak każdy ale to każdy prędzej czy później zachoruje. I pogódźcie się z tym. Po co ta panika. Chodzi o wyeliminowanie słabych ogniw to właśnie jest kluczowe w tym eksperymencie – tak tak eksperymencie ale kontrolowanym.

  1
  1
  • Zanim będziesz powielał mądrość foljaży z grypą to sprawdź oficjalne statystki ile osób zmarło na grypę w Polsce w tamtym roku w 2018 150 a w 2019 128 jak się nie mylę

   6
   1
  • testów na grypę zwykłemu obywatelowi nie wykonuje się. Jedyne odstępstwo to ciężkie zachorowanie i hospitalizacja. Stąd tak niska statystyka zgonów na grypę. Natomiast lekare pierwszego kontaktu zgłaszają jedynie podejrzenia, a tych jest miesięcznie kilkadziesiąt tysięcy. Z pośród nich wielu umiera ale kto robi sekcję zwłok, jak przy okazji miał choroby współistniejące? Nikt.

   1
   1
   • Dodam że do karty zgonu wpisuje się efekt końcowy, czyli zapalenie płuc, zapalenie mięśnia sercowego, niewydolność czegoś tam, a nikt nie wnika że to powikłanie po grypie. Wiem bo mój mąż trafił kiedyś do szpitala po grypie i sprawa wyglądała bardzo poważnie. Nie sądzę aby ktokolwiek zgłosił grypę w tym przypadku, ja też chorowałam i nikt tego nie zgłaszał. Mówię o klasycznych objawach, gdzie lekarz powiedział że typowe dla grypy, nikt testów nie robi na grypę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: