fbpx
19 C
Olsztyn
czwartek, 13 maja, 2021
reklama

Interwencja policjantki za brak maseczki. Mężczyźnie grozi rok więzienia. Nagrywający też usłyszy zarzuty

reklama

Wywiązała się szarpanina między 36-latkiem a funkcjonariuszką. Mężczyzna został zatrzymany.

O głośnym zatrzymaniu w Giżycku pisaliśmy tutaj: Interwencja policjantki za brak maseczki? Był pościg i walka w parterze. Mężczyzna szedł wspólnie z kolegą ul. Unii Europejskiej w Giżycku. Nie miał zasłoniętych ust i nosa. Policjantka jadąca radiowozem zapytała mężczyznę, dlaczego nie stosuje maseczki. W odpowiedzi usłyszała wulgaryzmy skierowane pod jej adresem. Podjęła czynność legitymowania w celu ustalenia danych mężczyzny. Na trzykrotną prośbę podania danych, mężczyzna reagował arogancko i wulgarnie, usprawiedliwiając to, że nie ma dokumentu przy sobie. W pewnym momencie odwrócił się, zaczął uciekać przebiegając ulicę i kierując się między budynki. Policjantka podjęła pościg, zatrzymała mężczyznę przy budynkach. Używając siły fizycznej i stosując chwyty obezwładniające doprowadziła go do radiowozu, a następnie pojechała z nim do jednostki policji, celem wykonania dalszych czynności służbowych.

reklama

W poniedziałek (12.10) odbędzie się przesłuchanie 36-latka. Do sieci trafił filmik z interwencji opatrzony wulgarnym komentarzem w stosunku do funkcjonariuszy realizujących swoje zadania. Filmik nagrał i udostępnił towarzysz 36-letniego mężczyzny. Po ustaleniach i zebraniu materiału dowodowego, zabezpieczeniu nagrania, policjanci prowadzą czynności w kierunku „znieważenia funkcjonariusza lub osobę przybranej mu do pomocy podczas wykonywania czynności służbowych”. Jest to przestępstwo z art. 226 kodeksu karnego, za które grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Odpowiedzialności nie uniknie także mężczyzna, który był na miejscu interwencji, utrudniał jej przeprowadzenie, jak również nagrał i opublikował film, który opatrzył wulgarnym komentarzem.

Interwencja policjantki za brak maseczki. Był pościg i walka w parterze

 

reklama
źródłoKPP Giżycko

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

68 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


68 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Goten

bardzo dobra reakcja policjantki na kolesia bez maseczki , tak każdego bez maseczki powinno sie traktować .

DużyPiotr

Trzeba nieść kres patologii, sebiksom, nierobom co są zdrowi jak byk, ale robić się nie chce bo Państwo da!! Brawo dla Policjantki!!

Szacun

Brawo dla policjantki 🙂 trzeba uczyć takich cwaniaczków i pozdro dla koleżki od nagrania 😀 buhah hahaha ciesz się że dziadek cie nie pozamiatał tam na miejscu 😀

Arek

ha ha ten od nagrywania tak się przejął losem swojego kolesia, ale pomóc mu nie pomógł. A jak policja z nim później rozmawiała, to podobno zsikał się ze strachu, przepraszał i płakał jak dziecko. ŻENADA!!

Anonimowo

No w końcu dobrowolnie przekazał prokuraturze materiał dowodowy, w postaci nagrania.

Anonimowo

Arek przejął się tak, że nagrał filmik i udostępnił go prokuraturze 😉