fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 24 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Nowy blok Arbetu będzie górował nad Parkiem Centralnym, a deweloper milczy i odmawia komentarza

Wiadomości Nowy blok Arbetu będzie górował nad Parkiem Centralnym, a deweloper milczy i...

Jest to drugie podejście spółki do postawienia budynku mieszkalnego przy ul. Emilii Plater.

O budowie 7-piętrowego budynku, górującego nad Parkiem Centralnym pisaliśmy już kilka razy: Nowy 7-piętrowy blok przy Parku Centralnym. Oszpeci zieloną okolicę?7-piętrowy apartamentowiec w Parku Centralnym? Olsztyńscy radni przeciw inwestycji Arbetu. Ostatecznie skargi okolicznych mieszkańców – których wpłynęło aż 7 – skutecznie wpłynęły na radnych, którzy 15 lipca na specjalnej radzie miasta ws. zastosowania przez Arbet ustawy „lex deweloper”, przyjęli uchwałę odmawiającą deweloperowi pozwolenia na budowę.

Arbet nie zamierza składać broni. Do miasta wpłynął nowy, zmodernizowany wniosek z uwzględnieniem sugestii m.in. mieszkańców. Spółka oferuje przebudowanie istniejącej sieci kanalizacji deszczowej, remont chodnika, a także wymianę oświetlenia wokół nowej inwestycji. Jednym z punktów nie przemawiających do zainteresowanych wnioskiem, może być kwestia wymogu przeprowadzenia wycinki drzew, choć deweloper nie wyklucza przyszłego nasadzenia.

Poniższe szkice prezentują wspomniany odcinek chodnika, który ma zostać wyremontowany oraz lampy, które zostaną wymienione:

Arbet nie odpuszcza. Nowy wniosek ws. budowy bloku przy Parku Centralnym
Autor zdjęcia: Mirosław Arczak / Facebook

Arbet nie odpuszcza. Nowy wniosek ws. budowy bloku przy Parku Centralnym
Autor zdjęcia: Mirosław Arczak / Facebook

Do 28 października można składać uwagi do wniosku. Radni wydają się być zadowoleni postawą dewelopera, który postanowił wprowadzić poprawki do wniosku i przedstawić go ponownie, a nie zaskarżać odmowę na drodze sądowej.

Władze miasta powinny powstrzymać budowę nowego bloku w tym miejscu?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Poprosiliśmy zarząd spółki Arbet o komentarz ws. przedstawienia nowego wniosku, jednak odmówili. Sekretarka poinformowała nas, że nie zamierzają się w tej sprawie wypowiadać.

Z naszej strony możemy dodać, że jest to dziwne zachowanie największego developera w mieście, że nie potrafi komunikować się z lokalną społecznością za pośrednictwem mediów.

Przeczytaj także:

Podziel się opinią

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: