5 C
Olsztyn
środa, 24 kwietnia, 2024
reklama

Nowy blok Arbetu będzie górował nad Parkiem Centralnym, a deweloper milczy i odmawia komentarza

WiadomościNowy blok Arbetu będzie górował nad Parkiem Centralnym, a deweloper milczy i...

Jest to drugie podejście spółki do postawienia budynku mieszkalnego przy ul. Emilii Plater.

reklama

O budowie 7-piętrowego budynku, górującego nad Parkiem Centralnym pisaliśmy już kilka razy: Nowy 7-piętrowy blok przy Parku Centralnym. Oszpeci zieloną okolicę?7-piętrowy apartamentowiec w Parku Centralnym? Olsztyńscy radni przeciw inwestycji Arbetu. Ostatecznie skargi okolicznych mieszkańców – których wpłynęło aż 7 – skutecznie wpłynęły na radnych, którzy 15 lipca na specjalnej radzie miasta ws. zastosowania przez Arbet ustawy “lex deweloper”, przyjęli uchwałę odmawiającą deweloperowi pozwolenia na budowę.

Arbet nie zamierza składać broni. Do miasta wpłynął nowy, zmodernizowany wniosek z uwzględnieniem sugestii m.in. mieszkańców. Spółka oferuje przebudowanie istniejącej sieci kanalizacji deszczowej, remont chodnika, a także wymianę oświetlenia wokół nowej inwestycji. Jednym z punktów nie przemawiających do zainteresowanych wnioskiem, może być kwestia wymogu przeprowadzenia wycinki drzew, choć deweloper nie wyklucza przyszłego nasadzenia.

reklama

Poniższe szkice prezentują wspomniany odcinek chodnika, który ma zostać wyremontowany oraz lampy, które zostaną wymienione:

Arbet nie odpuszcza. Nowy wniosek ws. budowy bloku przy Parku Centralnym
Autor zdjęcia: Mirosław Arczak / Facebook
Arbet nie odpuszcza. Nowy wniosek ws. budowy bloku przy Parku Centralnym
Autor zdjęcia: Mirosław Arczak / Facebook

Do 28 października można składać uwagi do wniosku. Radni wydają się być zadowoleni postawą dewelopera, który postanowił wprowadzić poprawki do wniosku i przedstawić go ponownie, a nie zaskarżać odmowę na drodze sądowej.

[poll id=”9″]

reklama

Poprosiliśmy zarząd spółki Arbet o komentarz ws. przedstawienia nowego wniosku, jednak odmówili. Sekretarka poinformowała nas, że nie zamierzają się w tej sprawie wypowiadać.

Z naszej strony możemy dodać, że jest to dziwne zachowanie największego developera w mieście, że nie potrafi komunikować się z lokalną społecznością za pośrednictwem mediów.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
le stat
13 października 2020 17:38

arbet – a co oni mogą, cienkie ściany z klatkami i drzwiami z dykty po n tysięcy za metr …. taki „deweloper”, na miarę XX wieku 🤣

Stan
13 października 2020 12:47

Arbet obiecuje;D hahaha nie dajcie sie nabrać ludzie

Polecane
Ogłoszenia