24 C
Olsztyn
piątek, 9 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Nowy 7-piętrowy blok przy Parku Centralnym. Oszpeci zieloną okolicę?

OlsztynNowy 7-piętrowy blok przy Parku Centralnym. Oszpeci zieloną okolicę?

Olsztyn się rozbudowuje. Urząd miasta w Olsztynie otrzymał wniosek o budowę bloku wielorodzinnego przy ul. Emilii Plater. 

reklama

Chodzi o budynek 7-kondygacyjny z garażem podziemnym i „niezbędnym zagospodarowanie terenu, przebudową istniejącej sieci kanalizacji deszczowej oraz przyłączami kanalizacji deszczowej, kanalizacji sanitarnej, przyłączem wodociągowym, elektroenergetycznym oraz C.O. w ramach jednoetapowej inwestycji mieszkaniowej”.
Budynek miałby mieć 32 metry szerokości i 55 metrów długości, w czym mieściłoby się 80 mieszkań, a w garażu byłoby 59 miejsc parkingowych.

Inwestorem jest Arbet Investment Group, ale kwestia budowy jeszcze nie jest przesądzona, gdyż wniosek nie został zaakceptowany. Do 28 lutego można składać uwagi w tej sprawie.

reklama

Rzeczniczka ratusza, Marta Bartoszewicz, wyjaśnia co dalej z tą sprawą:

„Gdy Rada Miasta podejmie stosowna uchwałę o ustaleniu lokalizacji, wtedy będzie można wydać pozwolenie na budowę

reklama
Olsztyńskie żonkile. Niesamowita atrakcja w Parku Centralnym

Nowy 7-piętrowy blok przy Parku Centralnym. Oszpeci zieloną okolicę? Nowy 7-piętrowy blok przy Parku Centralnym. Oszpeci zieloną okolicę?

 

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
mieszkanka
19 kwietnia 2020 16:59

wpiszcie w google „ustalenie lokalizacji inwestycji mieszkaniowej i towarzyszącej biuletyn informacji publicznej olsztyna” a później wejdźcie „Wniosek o ustalenie lokalizacji inwestycji mieszkaniowej polegającej na budowie budynku mieszkalnego wielorodzinnego na działce nr 120 obr. 70 oraz inwestycji towarzyszącej” z 17 kwietnia, tam jest napisane jak MOZNA WYSYLAC UWAGI uwagi żeby nie postawili tego monstrum!!! 59 miejsc parkingowych na 80 mieszkan to jakies jaja nie wspominając o wysokości tego budynku!!! żegnaj słoneczne plater, zrobmy z tym cos :((((

Popularne
Ogłoszenia
Kolejne udogodnienia dla mieszkańców. Park Centralny w Olsztynie z nowym chodnikiem
Kolejne udogodnienia dla mieszkańców. Park Centralny w Olsztynie z nowym chodnikiem