Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
środa, 21 Sierpień, 2019
13.1 C
Olsztyn

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Olsztyński klub dowiezie was na imprezę… limuzyną

O olsztyńskiej starówce zrobiło się głośno! Kasia, Zosia, Marcin, czy Michał. Nikt nie zna imienia nowej gwiazdy... … bo nową gwiazdą może być każdy. Dzięki...

Zadbaj o słuch z olsztyńską firmą Auris

Z naukowego punktu widzenia jest to zmysł umożliwiający nam odbieranie fal dźwiękowych. Ułatwia nam komunikację, ułatwia poznanie otoczenia. Pozwala usłyszeć nadjeżdżające auto na ulicy,...

sierpień, 2019

26SIE(SIE 26)10:0030(SIE 30)14:00Autobus Kultury na Dajtkach

Pokaż więcej wydarzeń

Tramwaj nie dojeżdża do Kortowa. Problemy z szynami

reklama

Chwilowe zmiany są spowodowane problemem z szynami – tym razem kłopoty z torowiskiem pojawiły się w pobliżu uniwersyteckiego kampusu.

Pasażerowie muszą liczyć się z tym, że dziś (5.01) przez najbliższe godziny nie dojadą na trasie linii nr 3 do przystanku „Uniwersytet-Prawocheńskiego”. Jak podaje Zarząd Dróg Zieleni i Transportu, w związku z uszkodzeniem szyny tramwajowej w okolicach krańcówki przy ul. Tuwima do czasu usunięcia awarii skrócona zostaje trasa linii nr 3 do przystanku „Uniwersytet–Pływalnia”.

reklama

To nie pierwsza taka sytuacja w ostatnich dniach – tuż po rozpoczęciu nowego roku pękły szyny na al. Sikorskiego (TUTAJ) i ul. Płoskiego (TUTAJ).

**************************

Aktualizacja: tego samego dnia (05.01) tramwaje linii nr 3 powróciły na swoją trasę podstawową do krańca Uniwersytet-Prawocheńskiego.

reklama
reklama

13 KOMENTARZE

  1. Fakt faktem błędem b.poważnym i PAN włodarz bardzo dobrze o tym wie to REDUKCJA LINII AUTOBUSOWYCH POWINNA NASTĄPIĆ CO NAJMNIEJ MIESIĄC BYĆ MOŻE I DŁUŻEJ PO URUCHOMIENIU SZYNOWYCH. A FOSA na starówce od średniowiecza służyła mieszkańcom. Kto pamięta tłumy na starówce.
    Urania porażka. Hali nie ma. A może jakiś zakład produkcyjny, montownie sprzętu, przyciągnięcie inwestorów. Cisza i bezsilność. A te zdjęcia z grymasem „Niby kontroli” przy awariach to żenujące.

  2. Drodzy mieszkancy !!! Nie mozna dluzej czekac – trzeba pogonic tego przyglupa wraz z ta jego swita nieudacznikow i ratowac to miasto!!! Odka przyszedl arbuz miasto stoi w miejscu albo sie cofa – zadnej promocji (oprocz „Olsztyn wolny od futbolu” na Euro 2012 – kurwa mac -cala Polska sie z Nas smiala – trzeba byc skonczonym idiota aby z czyms takim wyskoczyc ), zadnego planu gospodarczego (oprocz wybudowania razem ze szwagrem molocha ktory za kilka lat bedzie straszyl odpadajacym betonem; pytanie do arbuza – jak myslisz baranie ile sklepikow, butikow, firm polozyles ? Za to mamy GW – 1200 zl na smieciowej umowie i tylko dla studentow- Gratulacje gnido !!!) Co zrobiles z ruchem kolowym w miescie ( korki, brak obwodnicy, swiatla co 100m, BUS pasy na Warszawskiej !?!? WTF?!?! Po co ???? itd, itp.) brak dworca, stadionu, hali widowiskowo-sportowej, ogrodzenie amfiteatru itd – czy naprawde jedyna rozrywka w tym smutnym miescie pozostaje otwarcie kolejnego lidla czy biedronki ??? I naprawde mozna to ciagnac w nieskonczonosc… Dosc arbuza, dosc czesia i tej calej reszty klamcow zwanych radnymi ! Precz z Naszego Miasta !!!

  3. Przykładowo w Gdańsku, gdzie sieć tramwajowa jest dużo większa, pęknięcie szyny zdarza się raz, dwa razy w roku. W takiej sytuacji wzdłuż linii tramwajowej na strategicznych odcinkach uruchamiana jest autobusowa komunikacja zastępcza. Można przypuszczać, że torowiska w Olsztynie nie są wykonane prawidłowo skoro co drugi dzień słyszymy o awarii. Do tego pozostawianie pasażerów samych sobie w przypadku wstrzymania ruchu tramwajów, teraz, po zliwkidowaniu dawnych linii autobusowych, jest po prostu przykre.

  4. Jedyny środek transportu komunikacji miejskiej po reformach, który „kursuje” co 0.5h na kortowo i to nie dojeżdża. Przejazd z ulicy Żołnierskiej ( na której mieści się akademik) jest tak utrudniony ze nie można tego nazwać ułatwieniem dla mieszkańców !!!! Zlikwidowane zostały wszystkie bezpośrednie autobusy, którymi można było przyzwoicie dojechać na uczelnię

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Co? Gdzie? Kiedy?

sierpień, 2019

19SIE(SIE 19)10:00Autobus Kultury na Jarotach

21SIE(SIE 21)21:00Impreza w rytmach RETROHookah club, ul. Hugona Kołłątaja 1

21SIE(SIE 21)21:00Z Gitarą Wśród LudziCarpenter Inn Irish Pub, Stare Miasto 3

22SIE12:00Otwarcie Shisha Baru Na Plaży MiejskiejShisha Bar Plaża Miejska, Kapitańska 7

22SIE16:00Warsztaty robienia wachlarzyMiasto Olsztyn, Plac Jana Pawła II 1

22SIE17:00Eksponat OLA 2: Pamiątki Sierpnia 1914Muzeum Nowoczesności Olsztyn Tartak Raphaelsonów, Knosały

22SIE17:00W kontakcie ze sobą - cykl warsztatów rozwoju osobistego

22SIE(SIE 22)17:00Babski Świat w Beretta PUBBeretta Pub, Kołłątaja 22

22SIE(SIE 22)17:00Olsztyński Festiwal Teatrów Ulicznych 2019Olsztyn Stare Miasto

22SIE18:00Spotkanie W Rytm SercaTwórcze Centrum Rozwoju Osobistego Alchemia, Ul. Staromiejska 13/4

reklama

Konkurs

Warte uwagi

Olsztyński klub dowiezie was na imprezę… limuzyną

O olsztyńskiej starówce zrobiło się głośno! Kasia, Zosia, Marcin, czy Michał. Nikt nie zna imienia nowej gwiazdy... … bo nową gwiazdą może być każdy. Dzięki...

Zadbaj o słuch z olsztyńską firmą Auris

Z naukowego punktu widzenia jest to zmysł umożliwiający nam odbieranie fal dźwiękowych. Ułatwia nam komunikację, ułatwia poznanie otoczenia. Pozwala usłyszeć nadjeżdżające auto na ulicy,...

RABATOL.PL

X