fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 22 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Czy to już druga fala koronawirusa? Niepokojące statystyki z Warmii i Mazur. Zobacz ten raport

Koronawirus Czy to już druga fala koronawirusa? Niepokojące statystyki z Warmii i Mazur....

Eksperci zapewniają, że cały czas mamy do czynienia z „tą samą falą”. Statystyki mówią jednak co innego.

Twój Kurier Olsztyński od początku pandemii prowadzi cykl informacyjny Raport Koronawirus”. Znajduje się tam garść statystyk z naszego regionu, odnośnie ilości zakażeń z podziałem na powiaty, hospitalizowanych, osób na kwarantannie czy liczby zgonów i wyzdrowień.

W ciągu ostatniego miesiąca, w naszym województwie przybyło ponad 1000 nowych zakażeń:

Na samym początku epidemii, na kwarantannie domowej w naszym regionie znalazło się ponad 6 tysięcy osób. Liczba ta potem stopniowo malała, aż do września, kiedy to gwałtownie poszybowała do góry i przewyższyła nawet wynik z początku epidemii. 3 października przekazano informację o pobycie 6621 osób na kwarantannie:

W parze do liczby osób na kwarantannie, w górę poszybowała liczba osób hospitalizowanych. Nowy rekord w naszym województwie ustanowiono 2 października. Hospitalizowano wtedy 98 osób:

Warto podkreślić, że sytuacja ma się źle w całym województwie. W wyniku ostatnich wydarzeń znalazł się powiat, który przewyższył liczbą zakażeń powiat olsztyński – chodzi o powiat iławski. Działdowski i ostródzki również nie są daleko:

W czwartek potwierdzono zakażenie koronawirusem u kolejnych 4280 osób. Z powodu COVID-19 zmarło 76 chorych. To najwięcej zakażeń i zgonów od początku epidemii.
Czym spowodowany jest tak nagły wzrost zakażeń, który rozpoczął się od września i trwa do teraz? Czy to już długo zapowiadana druga fala koronawirusa?

 

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

1
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x