fbpx
6 C
Olsztyn
niedziela, 11 kwietnia, 2021
reklama

Coraz więcej śmieci na miejscach postojowych w lasach

reklama

Od wielu lat Lasy Państwowe prowadzą kampanię zapraszając do korzystania z odwiedzin i wypoczynku na terenie lasów. Aby jak najbardziej udogodnić dojazdy tworzy się miejsca do zaparkowania pojazdów. A co pozostawiają po sobie odwiedzający? Śmieci. Może nie wszyscy, ale coraz częściej karani sprawcy pokazują, że nie chce się nam Polakom segregować śmieci.

Coraz więcej śmieci na miejscach postojowych w lasach
Autor zdjęcia: lasy państwowe olsztyn

reklama

Po wejściu w życie obowiązku segregowania i odbioru śmieci przez gminy coraz więcej „niesegregowanych śmieci” w workach urozmaica krajobraz miejsc postojowych w lasach. – Na podstawie licznie zgłaszanych przez pracowników Nadleśnictwa Ostrołęka przypadków zaśmiecania, szczególnie miejsc postojowych, podjęliśmy działania zmierzające do ustalenia sprawców i przyczyn takiego zachowania – powiedział Tomasz Więtczak komendant posterunku Straży Leśnej z Nadleśnictwa Ostrołęka. Pomocny okazał się monitoring wizyjny. Po prostu, z zatrzymujących się aut, niekoniecznie turyści, pozbywają się odpadów gospodarczych.

Dla przykładu niedawno zakończyły się dwa postępowania mandatowe z udziałem dwójki sprawców, którzy 14 i 23 sierpnia bieżącego roku pozostawili „prezenty dla leśników” w pobliżu miejscowości Grale. Tłumaczyli się między innymi tym, że zbierali śmieci w lesie i je zostawili na miejscu parkowania lub nie wiedzieli, ze nie można pozostawiać ich na miejscu postoju (na tablicy informacyjnej obok śmietnika można doczytać się, że nie można). – W efekcie zostali obciążeni mandatami na kwotę 800 zł – dodał Tomasz Więtczak.

Tylko w 2019 roku nadleśnictwa podległe Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie wydały ponad 1,5 mln złotych na sprzątanie lasów. Zebrano prawie 9 tysięcy metrów sześciennych.

 

Przeczytaj także:

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: